Wanna do hydroterapii - niezastąpiona w walce o zdrowie i sprawność dziecka

kacha  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Zalety wodnych zabiegów były doceniane już w starożytności, kiedy to Rzymianie relaksowali się w łaźniach. Od dawna wskazywano również na lecznicze właściwości kąpieli i okładów wodnych, a ojcowie medycyny tacy jak Pitagoras i Hipokrates zalecali je swoim pacjentom. Dzisiaj terapia wodna skutecznie poprawia jakość życia u dzieci z dysfunkcją ruchową. Wszystko za sprawą właściwości wody, która jest najlepszym środowiskiem wspierającym zabiegi rehabilitacyjne, a także wanny do masażu wirowego dla dzieci.

Hydroterapia dostępna w warunkach szpitalnych i domowych

Jeszcze nie tak dawno hydroterapie, czyli kąpiele wirowe i masaże wodne, dostępne były jedynie w ośrodkach rehabilitacyjnych, czy szpitalach. Obecnie terapię wodną dla dziecka można prowadzić również w warunkach domowych. Wanny do hydroterapii mogą być zamontowane w każdej domowej łazience, gdyż występują również w standardowych wymiarach. Takie urządzenia pozwalają przeprowadzać zabiegi prądami lub kąpielami naprzemiennymi, ciepło-zimnymi. Są przeznaczone do rehabilitacji całego ciała. Dzięki wbudowanym dyszom wodnym, umiejscowionym na całej długości wanny, mogą być wykorzystywane do masaży wirowych, a dzięki zastosowaniu bicza wodnego również do masaży podwodnych.

Łagodzi bóle, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie

Terapia wodna dla dzieci pozwala w bardzo wielu przypadkach skrócić czas rehabilitacji, a tym samym zapewnić szybszy powrót do sprawności. Właściwości wody wpływają na dziecko pozytywnie nie tylko ruchowo, ale również psychicznie. Widoczne efekty ćwiczeń powodują, że staje się ono coraz bardziej niezależne od innych, a to motywuje je do dalszych ćwiczeń. Poprzez siłę wyporu, która powoduje pozorną utratę ciężaru ciała, zmniejsza się kompresja stawów. Taka terapia w efekcie łagodzi bóle i zmniejsza ryzyko kontuzji. Hydroterapia poza właściwościami leczniczymi wpływa na lepsze samopoczucie, odpręża, relaksuje i dodaje energii. Ważne jest również ciśnienie hydrostatyczne. Ma ono zbawienny wpływ na spastykę, ze względu na nacisk na mięśnie, rozluźnia je. Wanna do masażu wirowego dla dzieci zmniejsza również obrzęki, poprawia krążenie, gdyż ciśnienie wody w wannie wpływa na krążenie wrotne, ukrwienie tkanek, pracę serca i duże pnie żylne.

                  

Wskazania do rehabilitacji w wodzie

Hydroterapia łączy zalety tradycyjnego masażu z właściwościami kąpieli. Pierwsze urządzenia do takich zabiegów pojawiły się już na początku XX wieku. Były wyposażone w system dysz, z którym pod ciśnieniem wypływały strumienie zimnej lub ciepłej wody. Dzisiejsze wanny do hydroterapii pozwalają łączyć masaż wodny z powietrznym, co znacznie zwiększa jakość zabiegów. Wanna do masażu wirowego jest przeznaczona dla dzieci urodzonych przedwcześnie, z zaburzeniami rozwoju funkcji psychomotorycznych, z wadami ośrodkowego układu nerwowego, z chorobami genetycznymi, układu sercowo-naczyniowego, czy układu kostno-stawowego, a także z chorobami endykronologicznymi. Poza tym idealnie sprawdza się przy leczeniu schorzeń metabolicznych, czy zaburzeń procesów integracji sensorycznej, a także wad postawy.

Polecane strony

Wanny do hydroterapii dla dzieci | Eres Medical
Wanna do masażu wirowego z oferty producenta sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady