Woda - źródło piękna

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kwas hialuronowy, kolagen, suplementy, witaminy… Specyfiki, które mają nam zapewnić wieczną młodość i urodę, zmieniają się częściej niż modowe trendy, a tymczasem - tak jak w modzie - kluczem zatrzymującym czas może być tylko klasyka. A jest nią czysta woda, obecna z nami od zawsze.

Woda, potrzebna jest tak samo jak powietrze i tak samo jak ono bierze udział w procesie odżywiania komórek. O ile bez jedzenia możemy przetrwać aż kilka tygodni, o tyle bez wody - zaledwie kilka dni, co już obrazuje, jak ważne jest jej spożywanie. Nawet niewielki niedobór - a zaleca się picie około 2 litrów dziennie - niekorzystnie odbija się na naszym samopoczuciu, a co za tym idzie - także na wyglądzie.- Woda pomaga wypłukać z naszego ciała toksyny i odblokować zatkane pory, co bezpośrednio przekłada się na kondycję naszej cery. Nawilżona od środka jest bardziej sprężysta, odżywiona i jędrna. Woda redukuje ponadto nawet niepokonany wydawałoby się cellulit, a to i tak dopiero początek, bo jeśli picie wody poprawia wygląd naszej skóry, to tak samo wpływa na włosy i paznokcie, które stają się lśniące i mocniejsze. – wyjaśnia Zofia Czechowicz, ekspert firmy UST-M.

Picie wody - choć w dobie coraz to nowych cudownych diet - może trudno w to uwierzyć - pomaga też zrzucić zbędne kilogramy. I nie ma w tym żadnej magii - po prostu, pijąc jej duże ilości, zmniejszamy uczucie łaknienia i szybciej czujemy sytość, a dzięki czystej wodzie - a nie napojom, które oprócz wody zawierają niepożądane dodatki takie jak cukier, barwniki i konserwanty - wpływamy zbawiennie na skórę, wygładzając drobne zmarszczki i poprawiając jej sprężystość. Jeśli więc późnym wieczorem, napadnie cię uczucie wilczego głodu, szklanka zimnej, czystej wody pomoże rozprawić się z nim niemal bezkosztowo.

Ale woda to nie tylko "kosmetyka". Składają się z niej, mniej więcej w 70 procentach, mięśnie, którym do poprawnego funkcjonowania nie wystarczą jedynie węglowodany i białka; w 95 procentach krew, w 85 -  mózg, który bez wody odmawia aktywnej współpracy, co odczuwamy jako problemy z koncentracją. Wymieniać można by jeszcze długo, bo całe nasze ciało to przecież średnio 60 procent wody. Trudno więc wyobrazić sobie, by bez niej możliwe było normalne funkcjonowanie. Wodę należy więc pić nie tylko po to, by dobrze wyglądać, ale ogólnie - by żyć pełnią życia.

Co ważne, należy ją pić często i dużo - 2 a nawet 3 litry dziennie - zanim jeszcze odczujemy prawdziwe pragnienie, bo wtedy, nasz organizm może być już odwodniony nawet na poziomie 2 procent w stosunku do masy ciała. Nie warto na to czekać.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: