Wyprostuj się – wygląd jest ważny

planetpr  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Wygląd jest z reguły głównym źródłem informacji, które otrzymujemy w trakcie pierwszej interakcji. W kulturze współczesnej postrzegany jest jako znak charakteryzujący miejsce człowieka w społeczeństwie. Często na jego podstawie budujemy zewnętrzny obraz osobowości drugiej osoby. Bywa również czynnikiem decydującym o przebiegu wzajemnych relacji.

Wagę, jaką przykładamy do wyglądu potwierdzają również badania przeprowadzone przez CBOS. Wynika z nich, że według zdecydowanej większości Polaków, dobra prezencja człowieka sprzyja powodzeniu w życiu osobistym i zawodowym (prawie trzy czwarte badanych). Co więcej, niemal jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że w sferze zawodowej atrakcyjny wygląd praktycznie przesądza o możliwości sukcesu.

Za jedną z najważniejszych cech wyglądu uważany jest wzrost. Wysoki kojarzony jest z pozytywnymi opiniami – pewnością siebie, rzetelnością, zdecydowaniem i kompetencjami. Natomiast negatywne opinie często są przypisywane osobom niskim. Co ciekawe,  dotyczy to przede wszystkim mężczyzn. Niski wzrost często bywa hamulcem w ich karierze zawodowej - kwalifikacje i kompetencje osób mierzących mniej niż 170-180 cm nie budzą zaufania, rzadko kiedy powierza im się funkcje kierownicze. Z badań przeprowadzonych przez „Journal of Personality and Individual Differences” płynie kolejny wniosek - kobiety na partnera wybierają mężczyzn wyższych od siebie.

 

Co zrobić, aby zyskać kilka dodatkowych centymetrów? Przede wszystkim – wyprostować się. Zachowanie prostych pleców i podniesionej głowy, jest korzystne nie tylko ze względów zdrowotnych. Odpowiednia, wyprostowana postawa ciała świadczy o dobrym samopoczuciu, otwartości i pewności siebie. Dobrym sposobem, naturalnie wymuszającym prostowanie się, jest cieszące się coraz większą popularnością obuwie podwyższające. Specjalne wkładki umieszczone w tylnej części buta w niewidoczny sposób dodają nawet siedem dodatkowych centymetrów wzrostu - mówi Sebastian Konopka, z firmy Conhpol, polskiego producenta obuwia. Z pomocą nadchodzą również fryzjerzy oraz projektanci garderoby. Ci pierwsi dobierając odpowiednią fryzurę, potrafią dodać optycznie nawet kilka centymetrów. Kolejne można uzyskać dzięki monochromatycznym zestawieniom ubrań, garniturom w prążki oraz ciemnym tonacjom.

Wysoki, czy nie, pamiętaj, że przysłowie jak Cię widzą, tak Cię piszą jest ciągle aktualne. Dlatego, aby być pozytywnie postrzeganym w towarzystwie, należy zadbać o wszystkie elementy – ubranie, obuwie, fryzura oraz odpowiednia, pewna siebie postawa ciała. Stosowanie sie do tych wskazówek przyniesie pozytywne efekty na co dzień, w kontaktach biznesowych, a także w towarzystwie partnerki, która założy szpilki na wieczorne przyjęcie. Warto również dodać uśmiech, ponieważ tak, jak śpiewa pewna australijska wokalistka – bez uśmiechu, nigdy nie jesteś kompletnie ubrany.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady