Czysta wyprawka do szkoły – pięć powodów do picia wody

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

W modelach bezpiecznego żywienia zwraca się uwagę nie tylko na odpowiedni dobór pokarmów, lecz także płynów w diecie dziecka.
Co podawać dziecku do picia? Najlepiej wodę.Woda - doskonały budulec
Woda stanowi ponad połowę masy ciała, jej zawartość w organizmie zmienia się wraz z wiekiem. W przypadku dzieci starszych stanowi około 65%. Dzięki niej zachodzą procesy niezbędne do życia, jest nośnikiem wielu składników pokarmowych, rozpuszczalnikiem dla witamin i minerałów.


Woda – maksymalna ochrona
Woda pełni funkcję zabezpieczającą i nawilżającą. Stanowi także ochronę dla gałki ocznej. Wchodzi w skład płynów ustrojowych, dzięki temu chroni rdzeń kręgowy czy mózg.


Woda jest naturalna
Woda jest jedynym potrzebnym do życia płynem. Nie zawiera zbędnych dodatków, nie ma cukru. Zarówno w domu, jak i w szkole stanowi zdrową alternatywę dla słodkich napoi.
Kiedy podajemy wodę dziecku chcemy mieć pewność, iż jej jakość jest odpowiednia.  Woda z kranu może zawierać zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, osady organiczne czy rdza. Łatwo możemy się ich pozbyć.
- Rozwiązanie problemów z wodą  jest bardzo proste, wystarczy zainstalować odpowiedni filtr kuchenny. Jest to łatwy w obsłudze system, który mieści się w szafce pod zlewozmywakiem. Jeśli woda jest zanieczyszczona piaskiem, mułem czy rdzą zdecydujmy się na filtr z wkładem działającym na zasadzie dokładnego sita, a w przypadku, kiedy zawiera zbyt dużo chloru – wkład z węglem aktywowanym - mówi Zofia Czechowicz, Specjalista ds. Jakości UST-M Sp. z o. o.


Woda reguluje temperaturę ciała
Właściwe nawodnienie pomaga zapobiegać przegrzaniu, co w przypadku ruchliwych dzieci jest bardzo istotne. Kiedy temperatura otoczenia staje się wyższa niż temperatura ciała, z powierzchni skóry zaczyna parować woda wydzielana w postaci potu. Dzięki temu mechanizmowi organizm może z łatwością regulować swoją temperaturę, zarówno w lecie, jak i w zimie.


Woda zabezpiecza przed utratą koncentracji
Przy utracie nawet najmniejszej ilości wody zmniejsza się możliwość koncentracji, co może wpłynąć negatywnie na przyswajanie wiedzy. Dlatego też dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiedniej ilości wody – czystej i zdrowej.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady