Woreczki (nie tylko) na pieluszkowe problemy

buenavista  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Narodziny dziecka to moment, który wiele zmienia. Do codziennych rytuałów dochodzi przewijanie, a wraz z nim pojawia się kwestia składowania zużytych pieluch. Nie tylko w domu, ale i w parku, u lekarza czy znajomych - czyli wszędzie tam, gdzie znajdziemy się z dzieckiem. Jak sobie poradzić z „zapachową bombą” i dlaczego warto do „rodzicielskiego niezbędnika” dodać woreczki na pieluszki? Już podpowiadamy.

Średnio noworodki przewija się do kilkunastu razy w ciągu doby, starsze dzieci - trochę rzadziej. Brudne pieluchy trzeba gdzieś gromadzić, najlepiej odseparowując je od domowego otoczenia. Kosz na śmieci nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem - czasem jest nieszczelny, a z wyrzuceniem worka trzeba poczekać do pełnego zapełnienia. Problem dotyczy także produktów wielorazowych, które po zużyciu są składowane aż do czasu zrobienia prania.

O ile na co dzień mamy wiele sprawdzonych patentów lub po prostu od razu zajmujemy się zużytą pieluszką, sytuacja jest mniej komfortowa, kiedy jesteśmy z dzieckiem poza domem…

 

Na ratunek

Wychodzisz z domu na spacer po parku w piękny, ciepły dzień. Jak zawsze masz ze sobą cały arsenał przydatnych produktów, więc bez problemu zmieniasz maluchowi zużytą pieluchę. Jednak do najbliższego kosza masz kawałek, a produktów do wyrzucenia jest kilka… Nie wspominając już o tym, że czasami nasz maluch ubrudzi nie tylko pieluchę, ale także ubranko, które musimy zabrać ze sobą do domu. Właśnie w takich sytuacjach na ratunek przychodzą nam woreczki na pieluszki, które - wbrew pozorom - przydają się nie tylko do wyrzucania pieluszek.

- Zapachowe woreczki na pieluszki powstały po to, by wesprzeć rodziców w tym mało przyjemnym, ale niezwykle częstym procesie, jakim jest zmiana zużytej pieluszki. Dziecko nie zważa na to, gdzie i u kogo jesteśmy lub co aktualnie robimy - ma swój rytm, dlatego potrzebne nam są produkty, które pomogą nam w różnych sytuacjach. Właśnie takie podejście przyświecało nam, gdy opracowywaliśmy „Paclanki”, dlatego opakowanie z woreczkami jest na tyle poręczne, że z łatwością zmieści się w torbie z dziecięcymi akcesoriami czy saszetce lub półce w wózku, a klapa zamontowana na wierzchu opakowania umożliwia swobodne wyjmowanie ich jedną ręką - mówi Marta Krokowicz, Brand Manager marki Paclan i dodaje: jednak największą zaletą tego produktu okazała się jego uniwersalność. Ile osób, tyle zastosowań woreczków - poza standardowym neutralizowaniem zapachu zużytej pieluchy, możemy wykorzystać je np. jako przenośny kosz na śmieci w „terenie” albo wtedy, gdy musimy przetransportować do domu mokrą lub brudną odzież dziecka. Woreczki na pieluszki nie są elementem niezbędnym, ale potrafią uratować rodzica w niejednej sytuacji.

 

Do zadań specjalnych

Poręczne woreczki sprawdzą się nie tylko u rodziców małych dzieci. Warto mieć jedno opakowanie w schowku samochodu na wypadek gromadzących się podczas podróży śmieci - opakowania po przekąskach, butelki po napojach, zużyte chusteczki - których nie ma zazwyczaj gdzie schować. Woreczki można zabrać także ze sobą na basen, aby po pływaniu przechować mokry kostium i nie zamoczyć plecaka lub torby. Posłużą także jako praktyczne wypełnienie małego kosza na biurku lub łazienkowego pojemnika na zużyte waciki, a nawet przypadną do gustu właścicielom psów - szczególnie tych większych - podczas spacerów.

Maskujące zapach i nieprzemakalne woreczki ułatwią wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy noworodkach lub małych dzieciach, ale także pozwolą zadbać o higienę każdej innej osobie w różnych, codziennych sytuacjach. A Ty, do czego ich użyjesz?

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: