Prawdziwe życie nie toczy się w Internecie

2013-11-04  |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

29 października 2013 r. ruszyła ogólnopolska akcja "Wyloguj się do życia", która próbuje zwrócić uwagę na rosnący problem uzależnienia od komputera i Internetu.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i do młodzieży, a jej główne cele obejmują zgodnie z informacją podaną na stronie:

  1. Uświadomienie zagrożenia związanego z uzależnieniem od korzystania z komputera i Internetu
  2. Edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu
  3. Zachęcanie do aktywności w prawdziwym życiu zamiast ulegania wirtualnej rzeczywistości

Uzależnienie od Internetu i "przenoszenie" życia do wirtualnej rzeczywistości to coraz większy problem, który dotyka w szczególności najmłodszych użytkowników sieci. Wśród skutków psychologicznych takiego uzależnienia wymienia się problemy z komunikacją werbalną i relacjami w prawdziwym życiu, zanik więzi emocjonalnych, depresję i problemy z koncentracją. Zbyt wiele godzin spędzanych codziennie przed komputerem to także problemy z krążeniem, kręgosłupem oraz wiele innych negatywnych skutków dla naszego zdrowia.

Niezależnie od wieku warto ograniczać korzystanie z komputera i Internetu rozpoczynając chociażby od prostej zasady, aby korzystać z komputera tylko wtedy, kiedy próbujemy zrealizować konkretne zadanie, a nie w celu zabicia czasu.

Strona WWW akcji znajduję pod adresem http://wylogujsie.org/

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady