Design z betonu... czyli jak urządzić nowoczesny ogród

ekspert  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 1)

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów przez architektów i projektantów jest beton. Niegdyś stosowany głównie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, dziś staje się elementem designerskim dominującym w nowoczesnej architekturze.

Z pewnością można by wiele mówić o zaletach i zastosowaniu tego materiału oraz jego wpływie na rozwój infrastruktury. Dzisiejszy rozwój technologii, wiedza oraz  wyobraźnia technologów i projektantów pozwala na tworzenie różnorodnych brył z betonu w ciekawej kolorystyce. Oprócz zastosowań użytkowych ten materiał możemy wykorzystywać również do kreowania własnego, niepowtarzalnego stylu.

Przystępując do budowy domu, każdy z nas stoi przed dylematem jaki materiał wybrać, gdzie znaleźć dobrą ekipę budowlaną, jak skomponować kolor dachu z elewacją, taras z ogrodem. Wiele z tych problemów rozwiązują nam produkty z betonu. Wybierzmy jakikolwiek produkt betonowy np. kostkę brukową.

Stojąc przed wyborem kostki brukowej musimy mieć na uwadze zarówno jej przeznaczenie jak i walory estetyczne. Przeznaczenie produktu stanowi bardzo istotne kryterium wyboru. Inną kostkę zastosujemy na podjazd, inną na taras, a jeszcze inną na alejki ogrodowe. Nie bez znaczenia jest także wzór i kolor. Kolorystyka oraz faktura płyt tarasowych i kostek brukowych musi być kompatybilna z kolorem elewacji oraz stylem, który wybraliśmy.

Dzisiejszy wybór produktów brukarskich umożliwia nam konfigurowanie wielu produktów, a efekt zależny jest jedynie od naszej wyobraźni i upodobań. Coraz częściej możemy spotkać ogrody zaaranżowane w nowoczesnym stylu. Designerska kostka brukowa, ekskluzywny taras, ciekawe alejki oraz elementy małej architektury tworzą niebanalne przestrzenie. Doskonale widać to na przykładzie produktów Style, Solid, Cube, Design oraz  Perfect. Stonowana kolorystyka, nowoczesna faktura płyt i kostek marki Moden Line doskonale wpisuje się w trendy nowoczesnej architektury. Dobre produkty połączone z wyobraźnią i kreatywnością architektów, projektantów oraz wizjonerów nadają przestrzeni niebanalny klimat i styl.

Bez względu na to czy mówimy o kostce brukowej, budownictwie, czy elementach dekoracyjnych nie ulega wątpliwości, iż beton wraca do naszych łask. Na rynku istnieje wiele materiałów trwałych, ale czy cokolwiek może zastąpić połączenie walorów estetycznych i trwałości betonu…

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady