Garaż blaszany czy drewniany – Który z nich lepiej wybrać

Kampanie  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Świetną alternatywą dla garaży murowanych są garaże blaszane i drewniane. Większość z planujących kupno garażu osób zastanawia się który z nich wybrać. W tym artykule zostały przedstawione zalety obu z tych wariantów co pomoże wybrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie!

Dla każdego kierowcy, posiadającego własny samochód ważnym elementem jest garaż. Obecnie bardzo wiel e osób zamiast garażu murowanego wybiera klasyczny blaszany lub drewniany. Można spekulować, iż fakt ten spowodowany jest mniejszymi kosztami i szybszą realizacją zamówienia. Praktycznie w każdym przypadku, firma realizująca zamówienie na garaż blaszany czy drewniany , montuje go w miejscu docelowym co jest już wliczone w cenę, klient tym samym pozbywa się dodatkowego problemu. Niżej przeczytacie o wadach i zaletach garaży blaszanych oraz drewnianych a dodatkowo modpowiemy, który z nich lepiej wybrać.

Zalety garaży murowanych

1. Niskie koszty zakupu

Faktem, który z całą pewnością zachęca do kupna garażu są koszty zdecydowanie niższe niż budowanie garażu murowanego. Oczywiście wszystko zależy od jakości blachy z jakiej zostaną wykonane. Te najtańsze jednospadowe, wykonane z cienkiej i niecynkowanej blachy kosztują niewiele ponad tysiąc złotych. Nieco droższe będa blaszaki z grubszej i ocynkowanej blachy, taki wariant będzie dodatkowo zabezpieczał całą konstrukcję przed rdzewieniem i z pewnością zapewni większą trwałość. Do wyboru mamy jeszcze garaż blaszany ocieplony i w zależności od jego wielkości, ceny będa się wahać od 4 do 18 tysięcy złotych.

2. Lekkość konstrukcji i możliwość przeniesienia

Wybierając garaże blaszane należy pamiętać, że będzie to konstrukcja lekka i łatwa w demontażu, fakt ten może być zarówno wadą jak i zaletą. Z uwagi na jego walory, postawiony blaszak zawsze można przenieśći postawić w miejscu, które na daną chwilę najbardziej nam odpowiada, można go również całkowicie rozebrać jeżeli jest taka potrzeba.

3. Brak dodatkowego problemu z montażem

Większość firm takich jak np. LiderStal, która oferuje pojedyncze i podwójne garaże blaszane , zapewnia montaż na terenie całego kraju, dzięki czemu zaoszczędzamy czas. Zazwyczaj koszty takiego montażu wliczone są w cenę. Warto sprawdzać oferty, ponieważ może okazać się również, że w obrębie określonego obszaru transport i montaż jest darmowy. 

4. Brak fundamentów

Blaszaki nie wymagają stałego podłoża w postaci fundamentów. W ten sposób umieścimy go tam, gdzie chcemy a działanie to nie będzie wymagało dodatkowych kosztów.

5. W wielu przypadkach blaszak nie wymaga pozwolenia

Zgodnie z nowymi przepisami z 1 stycznia 2017 roku budowa garażu blaszanego podlega regulacjom prawnym. Niektóre z konstrukcji nie wymagają pozwolenia (do 35 m2). W takim przypadku należy jedynie zgłosić chęć postawienia blaszaka w odpowiednim Urzędzie.

 


 

Zalety garaży drewnianych

  1. Walory wizualne i ciekawa konstrukcja - elegancka ozdoba domu.

  2. Trwałość konstrukcji

  3. Lepsze ocieplenie.

  4. Odpowiednia ochrona samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

  5. Garaż drewniany jest tańszy niż murowany.

  6. Drewno ma własciwości izolacyjne, latem zabezpiecza przed gorącem, zimą natomiast przed mrozem.

  7. Garaże drewniane stawia się szybciej niż murowane.


Jak widać jeden i drugi wariant ma sporo zalet. Z mojego punktu widzenia, do przechowywania samochodu lepszym rozwiązaniem będzie garaż drewniany, natomiast jeżeli będzie to bardziej "budynek gospodarczy" idealnie sprawdzi się blaszak.

 

Polecane strony

Garaże blaszane
Tutaj znajdziecie solidne i nowoczesne garaże blaszane firmy Lider Stal

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady