Garaż blaszany czy drewniany – Który z nich lepiej wybrać
Świetną alternatywą dla garaży murowanych są garaże blaszane i drewniane. Większość z planujących kupno garażu osób zastanawia się który z nich wybrać. W tym artykule zostały przedstawione zalety obu z tych wariantów co pomoże wybrać odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie!
Dla każdego kierowcy, posiadającego własny samochód ważnym elementem jest garaż. Obecnie bardzo wiel e osób zamiast garażu murowanego wybiera klasyczny blaszany lub drewniany. Można spekulować, iż fakt ten spowodowany jest mniejszymi kosztami i szybszą realizacją zamówienia. Praktycznie w każdym przypadku, firma realizująca zamówienie na garaż blaszany czy drewniany , montuje go w miejscu docelowym co jest już wliczone w cenę, klient tym samym pozbywa się dodatkowego problemu. Niżej przeczytacie o wadach i zaletach garaży blaszanych oraz drewnianych a dodatkowo modpowiemy, który z nich lepiej wybrać.
Zalety garaży murowanych
1. Niskie koszty zakupu
Faktem, który z całą pewnością zachęca do kupna garażu są koszty zdecydowanie niższe niż budowanie garażu murowanego. Oczywiście wszystko zależy od jakości blachy z jakiej zostaną wykonane. Te najtańsze jednospadowe, wykonane z cienkiej i niecynkowanej blachy kosztują niewiele ponad tysiąc złotych. Nieco droższe będa blaszaki z grubszej i ocynkowanej blachy, taki wariant będzie dodatkowo zabezpieczał całą konstrukcję przed rdzewieniem i z pewnością zapewni większą trwałość. Do wyboru mamy jeszcze garaż blaszany ocieplony i w zależności od jego wielkości, ceny będa się wahać od 4 do 18 tysięcy złotych.
2. Lekkość konstrukcji i możliwość przeniesienia
Wybierając garaże blaszane należy pamiętać, że będzie to konstrukcja lekka i łatwa w demontażu, fakt ten może być zarówno wadą jak i zaletą. Z uwagi na jego walory, postawiony blaszak zawsze można przenieśći postawić w miejscu, które na daną chwilę najbardziej nam odpowiada, można go również całkowicie rozebrać jeżeli jest taka potrzeba.
3. Brak dodatkowego problemu z montażem
Większość firm takich jak np. LiderStal, która oferuje pojedyncze i podwójne garaże blaszane , zapewnia montaż na terenie całego kraju, dzięki czemu zaoszczędzamy czas. Zazwyczaj koszty takiego montażu wliczone są w cenę. Warto sprawdzać oferty, ponieważ może okazać się również, że w obrębie określonego obszaru transport i montaż jest darmowy.
4. Brak fundamentów
Blaszaki nie wymagają stałego podłoża w postaci fundamentów. W ten sposób umieścimy go tam, gdzie chcemy a działanie to nie będzie wymagało dodatkowych kosztów.
5. W wielu przypadkach blaszak nie wymaga pozwolenia
Zgodnie z nowymi przepisami z 1 stycznia 2017 roku budowa garażu blaszanego podlega regulacjom prawnym. Niektóre z konstrukcji nie wymagają pozwolenia (do 35 m2). W takim przypadku należy jedynie zgłosić chęć postawienia blaszaka w odpowiednim Urzędzie.
Zalety garaży drewnianych
-
Walory wizualne i ciekawa konstrukcja - elegancka ozdoba domu.
-
Trwałość konstrukcji
-
Lepsze ocieplenie.
-
Odpowiednia ochrona samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
-
Garaż drewniany jest tańszy niż murowany.
-
Drewno ma własciwości izolacyjne, latem zabezpiecza przed gorącem, zimą natomiast przed mrozem.
-
Garaże drewniane stawia się szybciej niż murowane.
Jak widać jeden i drugi wariant ma sporo zalet. Z mojego punktu widzenia, do przechowywania samochodu lepszym rozwiązaniem będzie garaż drewniany, natomiast jeżeli będzie to bardziej "budynek gospodarczy" idealnie sprawdzi się blaszak.
Polecane strony
- Garaże blaszane
- Tutaj znajdziecie solidne i nowoczesne garaże blaszane firmy Lider Stal
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam