Gdzie wyrzucić stare meble, baterie, elektronikę i inne kłopotliwe śmieci w Warszawie

roman  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Wiele śmieci, takich jak stare meble, elektronika czy zużyte baterie, może sprawiać spore problemy, ponieważ nie można ich wyrzucać razem ze śmieciami komunalnymi, ani też nie są odpowiednie do żadnych z dostępnych pojemników na segregację. W Warszawie jest jeden sposób, który może zaoszczędzić trochę pieniędzy.

W ostatnim czasie zderzyłem się z problemem jak pozbyć się starej szafy i komody niekoniecznie płacąc kilkaset złotych za ich utylizację. Jeżeli stan mebli jest w miarę ok, to zawsze można próbować ich sprzedaży poprzez serwis aukcyjny lub ogłoszeniowy.

Wcześniej miałem także do czynienia z firmą, która bez żadnych kosztów po mojej stronie przyjechała odebrać stare meble i inne niechciane przedmioty. Można próbować, ale zazwyczaj jednak kluczowy jest stosunkowo dobry stan oddawanych rzeczy i taka firma niekoniecznie przyjedzie po jedną małą szafkę.

Kontakt z urzędem miesjkim i firmami zajmującymi się odbiorem śmieci komunalnych zakończył się sugestią wynajęcia sobie kontenera lub też poczekania na organizowaną co pewien czas zbiórkę kłopotliwych odpadów (wielkogabarytowych, elektroniki itp.). Ponieważ kontener to jednak bardzo kosztowna sprawa, a żadna zbiórka nie zapowiadała się w najbliższym czasie szukałem dalej. 

Taniej niż kontener wychodzi zamówienie usługi w firmach zajmujących się utylizacją mebli - ciągle jest to jednak koszt kilkuset złotych, uzależniony także od odległości.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy odkryłem istnienie miejsca, w którym można za darmo odstawić większość kłopotliwych śmieci: Stena Eko Stacja

Stena Eko Stacja funkcjonuje na ul. Chełmżyńskiej w Warszawie już od 2012 roku i przyjmuje tak kłopotliwe do pozbycia się z domu śmieci jak m.in.:

  • wielkogabarytowe śmieci - meble, krzesła, drewno, gruz, złom, opony,
  • stary sprzęt elektroniczny - włącznie z pralkami i lodówkami,
  • zużyte baterie i żarówki (pamiętaj, że zwłaszcza żarówki energooszczędne są bardzo niebezpieczne dla środowiska),
  • śmieci niebezpieczne - takie jak farby, lakiery, oleje, tonery, lekarstwa, termometry i inne.

W Stena Eko Stacja możesz też zostawić typowe śmieci nadające się do segregacji jak papier, szkło, plastik, aluminium i inne - ale zakładam, że odpowiednie pojemniki stoją na pewno gdzieś bliżej Twojego domu.

Polecam, bo pozbyłem się wszystkich rzeczy chomikowanych przez długi czas tylko dlatego, że nie nie wiedziałem jak łatwo mogę pozbyć się ich z domu. Jak dojechać, co można wyrzucać i w jakich godzinach działa stacja można sprawdzić dokładnie na stronie WWW Stena Eko Stacja.

Przy okazji warto przypomnieć sobie podstawowe zasady segregowania śmieci.

 

Polecane strony

Stena Eko Stacja

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~zawiedziona | 2014-07-26 14:56
za meble i gruz pobierają oplate - a na stronie o oplacie ani slowa
~burak | 2013-11-29 06:49
a my stare opony palimy na ul wiejskiej w warszawie

Najnowsze porady