Haft: Recykling w dobrym stylu

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Mimo promowania idei recyklingu, składowanie odpadów z tworzyw sztucznych to wciąż główny sposób ich zagospodarowania. Marka Haft udowadnia, że ekologia może mieć nie tylko twarde podstawy biznesowe, ale i dostarczać odbiorcom produkty, których najwyższa jakość wiąże się z najwyższą odpowiedzialnością.

Fabryka Firanek i Koronek Haft udowadnia, że tkaniny pochodzące z odzyskanych materiałów, mogą mieć wszechstronne zastosowanie. Nowatorskie rozwiązanie marki zostało zaprezentowane 8 października, na targach Łódź Design Festival. – Dajemy tworzywom sztucznym drugie życie. Opierając się na idei recyklingu, pokazujemy, jak przedmioty codziennego użytku mogą stać się elementem kreatywnie urządzonego wnętrza – mówi Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft.


Tkanina opracowana przez technologów z Fabryki Firanek i Koronek Haft, mimo że przynajmniej w około 50 proc. pochodzi z surowca odzyskanego z przetworzonych butelek PET, niczym nie różni się od materiału pozyskiwanego w tradycyjny sposób. Przędza jest tak samo trwała i może zostać wykorzystana w wielu produktach: od poszewek na poduszki począwszy po zasłony i narzuty. Marka Haft zadbała dodatkowo o wszechstronność udostępniając swój produkt w 21 deseniach, których naturalna kolorystyka daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. – Możliwość wykonania czegoś niezwykłego, a przy tym wspierającego ochronę środowiska to szansa, której nie mogliśmy nie wykorzystać. Nasza oferta tkanin butelkowych będzie się stale  poszerzać, tak by trafić w gusta każdego klienta – podsumowuje Magdalena Tomaszewska.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady