Jak dobrać worek do odkurzacza?

SferaPRT  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Odkurzacz to jeden z tych sprzętów, który znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. I chociaż większość z nas nie wyobraża sobie bez niego sprzątania, to moment, w którym przychodzi nam wymienić worek, odkładamy w nieskończoność. Czy jednak wybór odpowiedniego worka do odkurzacza jest rzeczywiście tak skomplikowaną czynnością?

Decydując się na odkurzacz workowy najlepiej od razu zaopatrzyć się w zestaw wymiennych worków - to pozwoli nam ograniczyć ryzyko, że kupimy worki, które w żaden sposób nie będą odpowiadały naszym potrzebom. Przy wyborze takich produktów zwracamy przede wszystkim uwagę na ich typ, ale jeśli zależy nam na odpowiedniej skuteczności, warto przyjrzeć się ich dodatkowym parametrom.

Worki do odkurzaczy dostaniemy obecnie w kilku wariantach. Na sklepowych półkach znajdziemy je w wersji papierowej, włókninowej wielokrotnego użytku oraz syntetycznej. Worki papierowe są najtańsze, ale też najmniej trwałe. Ze względu na delikatną strukturę papieru łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Worki włókninowe możemy co prawda wykorzystać wiele razy, ale sposób ich czyszczenia może dostarczyć nam dodatkowego kłopotu. Taki worek nie tylko trzeba opróżnić, ale również porządnie wytrzepać. Z czasem mogą też znacznie ograniczyć moc ssania naszego odkurzacza, ponieważ od środka zapychają się zabrudzeniami.

Najlepszym rozwiązaniem dostępnym na rynku są worki syntetyczne, wykonane ze specjalnego mikrowłókna. Dzięki temu są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wodę, a ich rozerwanie jest niemalże niemożliwe. ­- Worki syntetyczne, ze względu na swoją strukturę, mają o 29% lepszą filtrację od zwykłych worków papierowych, dzięki czemu emisja zebranego przez odkurzacz kurzu jest zredukowana praktycznie do zera - mówi Piotr Bieńkowski, ekspert marki Worwo - polskiego producenta worków do odkurzaczy.

 

Przy wyborze odpowiedniego worka do odkurzacza warto wiedzieć, do jakiego modelu odkurzacza ma on być przeznaczony. Informacje te znajdziemy na samym odkurzaczu, w instrukcji obsługi oraz na pudełku, w którym umieszczony jest produkt. Czasami jednak model lub numer znajdujący się z przodu urządzenia może nie wystarczyć, ponieważ dla wielu marek do określenia konkretnej maszyny używany jest numer serwisowy znajdujący się na tabliczce znamionowej, ulokowanej najczęściej na dole obudowy odkurzacza. Większość numerów serwisowych składa się zazwyczaj z cyfr lub ich kombinacji z literami i jest zależne od konkretnego producenta. Wybierając się do sklepu po odpowiedni worek zróbmy zdjęcie tabliczce znamionowej i pokażmy ją sprzedawcy - to pozwoli nam ograniczyć ryzyko kupienia nieodpowiedniego worka do naszego odkurzacza - dodaje Piotr Bieńkowski, ekspert firmy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady