Jak urządzić łazienkę w stylu retro glamour?

PressNewss  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 1)

W łazienkach w stylu retro obowiązkowy akcent to glazura nawiązująca stylem do zamierzchłych epok. Może ją stanowić surowa biała cegła lub płytki ją imitujące, choć o bardziej użytkowym charakterze – nie absorbujące wilgoci. Ważny jest też dobór elementów sanitarnych – umywalki, brodziki czy armatura także powinny się wpisywać w ten trend. Elementami nowoczesnymi mogą być natomiast szafki czy przedmioty użytkowe. – Do tak zaprojektowanej łazienki polecamy zazwyczaj armaturę dwupokrętłową z ceramicznymi kurkami. Żeby jednak wpisać ją w trend glamour ważne jest, by nie była pokryta powłoką imitującą mosiądz antyczny, a chromowana. Taki charakter armatury z jednej strony nawiązuje do nowoczesności z drugiej do stylu retro – mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Kuchinox i Laveo.

Kiedy natomiast wyposażymy umywalkę w baterie retro glamour trzeba do niej dopasować  dodatki prysznicowe. Może nim być bateria wannowa z zestawem natryskowym w stylu nowoczesnego retro albo kolumna prysznicowa nawiązująca designem do dawnego stylu, lecz koniecznie poryta powłoką chromową. – Taką kolumną, odpowiadającą na coraz szersze potrzeby akcesoriów w stylu retro glamour jest kolumna Greta marki Laveo ¬– dodaje Tomasz Kolwalczyk, która swoją nazwę zawdzięcza klasycznej piękności  czasów przedwojennych Grecie Garbo.

Retro glamour to moda, która zrodziła się z przywiązania do starego stylu, a z drugiej strony z chęci wpisania się w nowoczesne trendy.  Styl ten łączy w sobie to co najlepsze – sprawdzone, klasyczne wzornictwo i nowoczesny charakter  jego otoczenia. Przy coraz szerszych możliwościach wyposażenia wnętrz w tym charakterze zyskuje na popularności każdego roku. Może więc warto przy okazji remontu domów i mieszkań o nim pomyśleć?
Laveo PRESS BOX

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Satinga | 2015-05-15 12:47
Sama chciałabym mieć łazienkę w tym stylu, ale u nas obowiązkowo musi być kabina i nie wiem którą wybrać http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny... Może jakaś podpowiedź?
~janeczka | 2014-05-26 08:35
baterie kupiłam od razu łącznie z ceramiką Roca, nowoczesny styl i elegancja

Najnowsze porady