Jak wybrać dobre tarcze do szlifowania

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jakie tarcze do szlifowania wybrać. Kilka sprawdzony porad czym się kierować wybierając produkt. Dlaczego wybór odpowiedniego materiału jest ważny i czym skutkuje pomyłka. Wejdź i przeczytaj koniecznie!

Szlifierka jest obecnie uniwersalnym narzędziem, która w zależności od odpowiednio dobranej tarczy może spełniać różne role. Takie narzędzie doskonale sprawdza się do szlifowania różnych powierzchni oraz przecinania i wykonywania nacięć. Niżej dowiesz się jak odpowiednio dobrać tarczę do szlifowania, by uzyskać zamierzony efekt prac.


Określ rodzaj materiału, który chcesz szlifować

Na samum początku musisz zastanowić się jaką pracę chcesz wykonać i jaki efekt uzyskać. Pod uwagę weź rodzaj materiału, który zostanie poddany obróbce - do miękkiego materiału użyj tarczy twardej natomiast do twardego miękkiej. Ta przewrotna zależność powoduje że w przypadku twardych materiałów tarcza korundowa może się topić a w miękkich nie będzie w żaden sposób dochodziło do zapychania się tarczy. Odpowiedni wybór produktu do szlifowania pozwoli na równomierne wykonanie prac bez przegrzewania się urządzenia i obrabianego materiału. W odpowiedniej hurtowni znaleźć można tarcze w 16 - stopniowej skali twardości od T do E.


Zwróć uwagę z jakiego materiału wykonana jest tarcza

Do cięcia aluminium oraz miedzi powinno stosować się specjalne rozwiązania, które posiadają specjalne dodatki w materiale ściernym. Podobnie przedstawia się sytuacje z wyborem produktu do cięcia stali nierdzewnej oraz materiałów plastikowych. Jeżleli chcesz wykonać cięcie betonu, ceramiki, kamienia itd,powinieneś zastosować diamentowe tarcze do szlifierki. Podczas zakupów z pewnością spotkasz się z produktami płaskimi o obręczy ciągłej, o obręczy segmentowej oraz konstrukcji TURBO.

Odpowiednia prędkość szlifierki i grubość produktu

W odniesieniu do posiadanej szlifierki zwróć uwagę na rozmiar zewnętrzny aby możliwe było założenie osłony szlifierki. Dodatkowo, zweryfikuj prędkść z jaką może pracować szlifierka a z jaką tarcza, złe dostosowanie produktu i nadmierna prędkość może skutkować szybszym zużyciem a nawet pęknięciem tarczy. Istotną kwestią jest również rodzaj wykonywanej pracy. Jeżelli Twoim celem jest ciecie materiału, który został poddany obróbce, wybierz tarcze cienkie i maksymalnej grubości 1-3 milimetra, do szlofowania natomiast powinniśmy szukać produktu o grubości 5-6 milimetra.

W razie problemu z wyborem odpowiedniej opcji poproś o pomoc fachowca, który kompetetnie się tym zajmie.

Polecane strony

Tutaj znajdziesz profejonalne tarcze do szlifierki
Wyskiej jakości produkty znanych i cenionych producentów

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady