Jakościowy minimalizm

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Aranżacja domu jednorodzinnego w warszawskich Włochach, należącego do projektantki pracowni KODO - Marty Ostrowskiej, to przykład ulokowania jakościowego, nieszablonowego designu w przytulnym klimacie pełnym światła i ciepłej energii. Na 135 metrach kwadratowych jasnej przestrzeni połączono sprawdzone rozwiązania, doskonałe materiały oraz ulubioną estetykę lokatorów, tworząc azyl idealny dla małżeństwa z dzieckiem.

Aranżacja domu jednorodzinnego w warszawskich Włochach, należącego do projektantki pracowni KODO - Marty Ostrowskiej, to przykład ulokowania jakościowego, nieszablonowego designu w przytulnym klimacie pełnym światła i ciepłej energii. Na 135 metrach kwadratowych jasnej przestrzeni połączono sprawdzone rozwiązania, doskonałe materiały oraz ulubioną estetykę lokatorów, tworząc azyl idealny dla małżeństwa z dzieckiem.

Nie bez przyczyny kluczem do projektu tej niezwykłej aranżacji stał się preferowany przez projektantkę oraz jej męża styl Bauhaus - królujący w sztuce, architekturze, modzie czy wzornictwie w latach 50. i 60. XX wieku. Przestrzeń, minimalizm i prostota to trzy cechy, które zdominowały wystrój wnętrz. „Mniej znaczy więcej” oraz „forma wynika z funkcji” to główne zasady, które ukierunkowały design na funkcjonalność opartą na niezbędnych, ale wygodnych sprzętach, umieszczonych w wolnej przestrzeni, wypełnionej światłem i jasnymi barwami. Nie sposób nie dostrzec tej inspiracji w realizacji - przestronnej i minimalistycznej, ale zaskakująco klimatycznej i przytulnej.

Już od wejścia uwagę przykuwają rozwiązania, które wykorzystano w aranżacji przestrzeni - niestandardowo wysoki salon, a w nim nietypowo duże przeszklenia, nieszablonowy kominek, designerskie instalacje świetlne oraz oryginalny okap nad wyspą kuchenną pod obniżonym sufitem. Przestrzenna bryła salonu połączonego z kuchnią jest zarazem przestronna i funkcjonalna - część dzienną, strefę relaksu oraz kuchnię wyposażono w sprzęty budujące ich istotę, przeplatając się, lecz zachowując integralność. Tapicerowana szara sofa modułowa, komplet krzeseł z drewnianym stołem w jadalni oraz korespondująca z nimi pełna zabudowa meblowa to oczywisty splot codziennych wydarzeń w niecodziennej formie. Połączenie form o miękkiej linii z minimalistyczną geometrią dało zaskakujący efekt ładu podbitego energią nietypowych elementów - regału, szafki RTV czy abstrakcyjnych grafik naściennych.

Strefie dziennej nie ustępują pozostałe pomieszczenia domu. Klimatyczną sypialnię utrzymano w kolorystyce beżu i szarości, jej punktem centralnym czyniąc atrakcyjną wzorzystą tapetę na ścianie za łóżkiem. Wtórują jej łazienki - każdą z nich wykończono odmienną w kolorystyce i układzie terakotą oraz nietypową w formie ceramiką, kreując indywidualne klimaty pomieszczeń wraz ze swoistą dla nich funkcjonalnością. Na piętrze domu znajduje się również pokój dla dziecka, wykończony z niekonwencjonalną swobodą oraz nastawieniem na komfort i wieloletnią użytkowość.

Urodę domu podbija strefa korytarza oraz klatki schodowej. Spaja ciepły klimat pomieszczeń, dodając coś od siebie - designerską, asymetryczną balustradę oraz nietypowe podświetlenia stopni. W korytarzu znaleziono również miejsce na miękkie sprzęty oraz naścienne grafiki, domykając konsekwencję stylu i modernistycznej estetyki. Dom jest jasny i przestronny, a jednocześnie pełen nienachalnej elegancji i ciepła, budowanych przytulnością tkanin, miękkością linii tapicerowanych mebli oraz subtelną energią kolorów i brązem drewna.

Metryczka:

Lokalizacja: Warszawa

Powierzchnia domu: 135 m²

Poziom: 2-poziomowy

Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, hol, sypialnia master z garderobą, łazienką i miejscem do pracy, łazienka, WC, pokój córki, taras

Przeznaczenie: rodzina 2+1

Założenia:

Inspiracja stylem Bauhaus. Jasne przestronne wnętrze, minimalistyczne, ale przytulne. Duża ilość zabudów na wymiar (garderoby, szafki łazienkowe, wysokie szafki w kuchni, duża ilość szuflad). Jedyne miejsce z dekoracjami i bibelotami to regał w salonie.

Interesujące rozwiązania:

Wysoki salon, duże przeszklenia, ciekawy forma regału w salonie. Naturalne materiały, surowe wnętrze ocieplone drewnem i tkaninami.

Pokój dziecka: ze względu na skosy i duży odpad materiału zrezygnowano z tapety. Zamiast tego ściana została pomalowana na dwa kolory z celowym zachowaniem nierównej linii odcięcia. Powyżej namalowano kropki.

Duża szafa, systemowy regał na zabawki

Stolik i krzesełka - Zara Home

Dodatki Westwing

Panele podłogowe w sypialni i pokoju dziecka - Quick Step

Łazienka z wanną:

Ze względu na skosy łazienka trudna w adaptacji.

Szafka podumywalkowa przechodząca w obudowę stelaża WC

Wanna wolnostojąca, prysznic

Duże lustro

Płytki: Equipe i Pamesa

Ceramika Omnires

Toaleta:

Zastosowanie wielkoformatowej płytki Tubądzin Cielo e Terra i tapety z motywem ryb Wonderwall

Salon z kuchnią:

Mikrocement na podłodze

Zabudowa kuchenna z orzechowego forniru

Połączenie bieli, drewna, stali

Blat w kuchni Technistone

Stół z manufaktury Smerki https://smreki.com/

Krzesła Fameg

Szafka RTV Fondu

Hokery Kave Home

Sypialnia:

Panele podłogowe w sypialni i pokoju dziecka - Quick Step

Łóżko Scandic Sofa

Tapeta Wonderwall

Łazienka przy sypialni:

Płytki: Tubądzin i Equipe

Ceramika: Roca

Szafka podumywalką : Defra

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady