FUNKCJONALNOŚĆ DLA POKOLEŃ - Projekt Wnętrza Mieszkania

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Mieszkanie dla singla, pary, rodziców z dziećmi - to standardowe układy, dla których nie brakuje pomysłów na aranżację. Czy da się w równie ciekawy i nieszablonowy sposób urządzić lokum dla czworga dorosłych? Jak najbardziej! Pokazujemy to na przykładzie 60-metrowego apartamentu na nowym osiedlu wrocławskiego Zakrzowa zrealizowanego przez pracownię KODO.

Dwa plus dwa - małżeństwo oraz para rodziców. Pomysł na wygodną aranżację dostępnej przestrzeni oparto na dwóch dużych sypialniach z podwójnymi łóżkami, przebudowie małej toalety na drugą łazienkę oraz pozostawieniu dużej strefy dziennej, powstałej z połączenia ergonomicznego aneksu kuchennego z przedpokojem i dużym salonem. To koncepcja, w której każda z dwóch par ma zarazem własną przestrzeń prywatną, jak i okazję do wygodnego spędzania czasu na wspólnych aktywnościach.

Mieszkanie pełne jest funkcjonalnych udogodnień uwzględniających zainteresowania oraz codzienne potrzeby mieszkańców. Inwestorzy są zapalonymi kucharzami - stąd duża i funkcjonalna kuchnia otwarta na salon. Przebudowana toaleta dała miejsce na kompaktowy prysznic z kabiną typu walk-in. W salonie uwagę przyciąga kominek elektryczny z efektem płomienia - akcent uwzględniający amerykańskie pochodzenie jednego z mieszkańców, w wyjątkowy sposób budujący przytulny klimat wnętrza. Projektowana na wymiar zabudowa stolarska pozwoliła doskonale wykorzystać dostępną przestrzeń na miejsce do przechowywania.

Poza funkcjonalnością, mieszkanie urzeka estetyką - prostą i minimalistyczną, lecz ciepłą i nastrojową, a przede wszystkim - uniwersalną i ponadczasową. W sypialniach oraz części dziennej królują biele i beże, podbite jasną barwą drewna. Prostą zabudowę podkreślają pionowe i poziome lamele zabudowy grzejników, naściennych półek, klasycznych żaluzji, sięgającej sufitu zabudowy kuchennej. Tapicerowane meble wypoczynkowe, łóżka oraz komplet jadalniany zapraszają do odpoczynku, wspólnych posiłków czy oglądania telewizji. Designerskiego szlifu dodaje przestrzeni dziennej matowe złoto uchwytów zabudowy kuchennej, które wędruje aż do łazienek.

W obu uwagę przyciągają nietypowe w kolorystyce okładziny ścienne - wielkoformatowe płytki odzwierciedlają przekrój kamienia, zabarwionego błękitem i złotem. Całość uzupełniają przyjemne tekstylia i wdzięczne drobiazgi, czekając na uzupełnienie ulubionymi przedmiotami i dekoracjami mieszkańców.

Metryczka:

Lokalizacja: Wrocław

Powierzchnia mieszkania: 60 m²

Pomieszczenia: 2 sypialnie, 2 łazienki, salon z aneksem kuchennym

Przeznaczenie: małżeństwo ze starszymi rodzicami (2+2)

Założenia:

Inwestorami jest małżeństwo, które po latach mieszkania za granicą postanowiło wrócić do Polski i zaopiekować się starszymi rodzicami. Zamieszkują we Wrocławiu na obrzeżu, aby zyskać łatwy dostęp do udogodnień miasta, a jednocześnie zamieszkać w spokojnej zielonej okolicy.

Pasją inwestorów są kulinaria, oczekiwali więc dużej i przestronnej kuchni, z miejscem do siedzenia. Nie mogło również zabraknąć wygodnego wypoczynku i ulubionego fotela głowy rodziny przy kominku.

Architekci postanowili stworzyć dwie osobne przestrzenie - dwie sypialnie z łazienkami i przestrzeń wspólną (salon z kuchnią).

Wyzwania:

 

1.       Toaleta zmieniona na kompaktową łazienkę.

Przebudowa toalety z 1,5 m² na 2,5 m². Wystarczyło miejsca na prysznic walk-in, kompaktową (krótką) miskę WC i małą umywalkę. Dzięki zabiegom kolorystycznym i wyborowi różnych rozmiarów kafelek (120x120), łazienka optycznie zyskuje miejsce.

2.       Dwie sypialnie z małżeńskim łóżkiem

W obu sypialniach zastosowano łóżka małżeńskie i wygospodarowano miejsce na zabudowę stolarską.

3.       Kominek w salonie

Z braku miejsca wybrano kominek Opti-Myst, który przypomina płomienie i przez tworzenie mgiełki i podświetlenie nadaje pomieszczeniu wyjątkowy charakter i przytulną atmosferę.

Interesujące rozwiązania:

Łazienki - duże formaty płytek (onyksy) w połączeniu z mozaikami (cegiełkami). Żaluzje drewniane w połączeniu z lamelkami (piony - poziomy). Ulokowanie pralki i suszarki w łazience w szafce z frontem perforowanym. Kominek Opti-Myst. Osobne łazienki dla sypialni - jedna z wanną, druga z prysznicem walk-in. Kuchnia - okap wolnowiszący przypominający lampę, zlicowanie wolnostojącej lodówki z szafkami, szafka na mikrofalę i szafka „spiżarka”. Rozkładany, okrągły stół.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady