Łazienka w kolorach taupe – sposób na nowoczesną i sensualną aranżację

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)


fot. TECE

Monochromatyczne stylizacje zawładnęły światem wnętrz. Rzuciły świeże spojrzenie na podejście do projektowania przestrzeni użytkowej, stając się trendem, któremu nie sposób się oprzeć. Aranżacje oparte na stonowanych tonacjach w wersji total look sprawdziły się także w łazienkach – a tym szczególnie jest do twarzy w odcieniach taupe.

Stylowy total look

Taupe to kolor, który trudno określić jednoznacznie, bowiem oscyluje wokół szarości i beży. Z jednej strony jest neutralny, z innej nieoczywisty, a dzięki temu tak intrygujący. Znajdziemy w nim zarówno elementy nowoczesności, retro, jak i ponadczasowości. Do aranżacji łazienki wnosi ciepło, przytulność, elegancję oraz nadaje jej oryginalny i naturalny charakter. Warto podkreślić, że kolor taupe może mieć różne odcienie. Występuje zarówno w jaśniejszych i ciemniejszych tonacjach – z większym udziałem beżowych lub szarych pigmentów. To wszystko sprawia, że może być wykorzystywany w łazienkach o różnym stylu, ale pozbawionych nadmiernych zdobień. Dobrze odnajdzie się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i w klimacie vintage.


fot. TECE

Taupe to paleta o dużym potencjale i możliwościach zestawiania z innymi barwami. Warto jednak na wstępie podjąć decyzję, czy w łazience będzie kolorem bazowym czy uzupełniającym. W pierwszym wariancie możemy wykorzystać ją na dużych płaszczyznach – na ścianach pokrytych płytkami, frontach zabudowy meblowej w tym kolorze. Jeśli chcemy osiągnąć wielowymiarowy efekt, warto pokusić się także o tonowanie koloru. Neutralny odcień ułatwi dalszą aranżację mieszkania i zapewni stonowany charakter wnętrza. W drugim przypadku możemy postawić na detale z tej palety i zestawiać je z bielą czy drewnem. Zwolennicy kontrastów mogą dodać do tej kombinacji także czarną armaturę.

Zmysłowe kreacje

W aranżacji wnętrz istotną rolę odgrywają detale. Dlatego wybierając paletę taupe jako kolorystyczny motyw przewodni, warto zwrócić uwagę na łazienkowe rozwiązania, dzięki którym osiągniemy spójny i oczekiwany efekt w aranżacji. Ciekawą propozycją jest seria przycisków spłukujących zaprojektowanych przez markę TECE we współpracy z Konstantinem Grcicem – twórcą sztuki użytkowej.


fot. TECE

TECEvelvet dostępne są m.in. w palecie taupe – w wykończeniu beż-szary, beż-brąz, szary kamień i antracyt. Matowe, aksamitne wykończenie oraz subtelna paleta kolorystyczna pozwalają realizować wizje bazujące na minimalistycznej, stonowanej i naturalnej estetyce. Ich sekret tkwi w materiale - FENIX NTM®, który nadał przyciskom spłukującym TECEvelvet delikatność, ciepło, przyjemność dotyku i matowe wykończenie. Zastosowanie tego specjalnego materiału sprawiło, że przyciski są wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, wilgoć czy odciski palców. TECEvelvet charakteryzują się także wytrzymałością, higieną i łatwością w utrzymaniu w czystości.

Przyciski mogą być montowane tradycyjnie, tzn. natynkowo, lub w sposób zlicowany – za pomocą dedykowanej ramki. W tej sytuacji TECEvelvet tworzy jednolitą płaszczyznę z powierzchnią, a geometryczny charakter nadają kontury klawiszy. Ciekawy efekt osiągniemy zestawiając go z okładziną ścienną wykonaną z materiału FENIX NTM® w tym samym kolorze.


fot. TECE

Barwy z palety taupe to intrygująca propozycja na aranżację łazienki, w której znajdziemy harmonię i przytulny klimat. Nowoczesna, a zarazem ponadczasowa – oferująca wiele możliwości w kształtowaniu przestrzeni bliskiej użytkownikom.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: