Łazienka, w której wszystko się zmieści

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Gdy wszystko trzeba pomieścić

W sytuacji, gdy w mieszkaniu nie mamy miejsca na oddzielną pralnię i suszarnię, a nasza łazienka to jedyne sanitarne pomieszczenie w całym domu, stoimy przed sporym wyzwaniem. Ale jak każde wyzwanie - i na to jest rozwiązanie. Klucz leży w odpowiednim zaplanowaniu każdego centymetra kwadratowego, dzięki czemu znajdzie się miejsce na prysznic, toaletę, pralkę, a nawet suszarkę. W projekcie tego pomieszczenia wydzielono strefę mokrą i suchą. Do tego celu wykorzystano konstrukcje przedścienne i profilowe, do których zamontowano m.in. stelaż podtynkowy i umywalkę.

Przy wejściu do łazienki wydzielone zostało miejsce na pralkę, nad którą umieszczono suszarkę. Dzięki temu zaoszczędzono sporo przestrzeni. Przy oknie, w strefie dziennej, zamontowana została umywalka, uchwyt na ręcznik, a obok półka wnękowa do przechowywania kosmetyków. Po lewej od wejścia do łazienki umiejscowiono strefę prysznicową i WC. Użytkownikom zależało na ukryciu toalety, dlatego do tego celu wykorzystano ściankę konstrukcyjną. Po drugiej stronie ścianki stworzono komfortową strefę prysznicową. Brak brodzika w kabinie ułatwia swobodne wejście, zaś odwodnienie liniowe zastąpiono punktowym z ozdobnym rusztem ze stali nierdzewnej. Pomieszczenie zostało optycznie powiększone za pomocą dużego lustra, znajdującego się na wprost wejścia, na całej szerokości pomieszczenia.

Na projekt łazienki warto spojrzeć z lotu ptaka, odpowiednio zaplanować podział na strefy i rozmieszczenie wszystkich sanitariatów. Należy odpowiedzieć sobie także na pytanie - ile osób korzysta z pomieszczenia, jakie są ich potrzeby? Dzięki temu możliwe będzie stworzenie komfortowej łazienki, spełniającej wysokie wymogi pod względem funkcjonalności oraz optymalnego wykorzystania przestrzeni.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady