Meble kuchenne na wymiar - od projektu do realizacji

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kuchenne meble na wymiar to doskonała alternatywa dla gotowych szafek, które kupić można w każdym markecie budowlanym lub sklepie z wyposażeniem domu. Do ich największych zalet należy przede wszystkim to, że łatwo dopasować je do nawet najbardziej nieustawnej kuchni. Jak powstają meble na wymiar i jak wybrać najlepszego producenta?

Kuchenne meble na wymiar to doskonała alternatywa dla gotowych szafek, które kupić można w każdym markecie budowlanym lub sklepie z wyposażeniem domu. Do ich największych zalet należy przede wszystkim to, że łatwo dopasować je do nawet najbardziej nieustawnej kuchni. Zagospodarować też można różne zakamarki, do których gotowe meble nie pasują - można więc wykorzystać każdą dostępną przestrzeń. Jak powstają meble na wymiar i jak wybrać najlepszego producenta?

 

 

Wybór producenta

Na rynku jest ogromny wybór producentów oferujących kuchnie na zamówienie. Od maleńkich, jednoosobowych firm, aż po wielkie, zatrudniające kilkunastu czy kilkudziesięciu pracowników. Jaki powinien być idealny producent mebli kuchennych?

Warto szukać firm znajdujących się w niewielkiej odległości od naszego miejsca zamieszkania - jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne, gwarantujące sprawną komunikację. Niekoniecznie musi być to firma o zasięgu lokalnym, równie dobrze można zatrudnić przedsiębiorcę działającego w naszym województwie.

Drugi aspekt to doświadczenie. Skoro już postanowiliśmy zainwestować niemałe pieniądze w meble na zamówienie, warto mieć pewność co do jakości ich wykonania. Wybierajmy więc sprawdzonego producenta, który ma doświadczenie i nienaganną opinię wśród Klientów.

Warto też, by producent dysponował szeroką gamą materiałów, z których wyrabia meble i by w jego asortymencie znajdowały się także na przykład blaty.

 Pomiar kuchni i wybór materiałów

Pierwszy etap prac to dokonanie dokładnych pomiarów kuchni. To kluczowy etap, od którego zależeć będzie powodzenie przedsięwzięcia. Po dokonaniu pomiarów, klient podejmuje decyzję co do rozmieszczenia mebli - wskazuje w którym miejscu mają znajdować się:

  • szafki z szufladami,

  • kuchenka i lodówka,

  • zlew,

  • półki i tym podobne elementy.

Na tym etapie należy także zaplanować dokładne rozmieszczenie szafek, które różnią się między sobą szerokością. Meble kuchenne na wymiar bardzo łatwo dostosować do indywidualnych preferencji każdego klienta: może on praktycznie dowolnie zadecydować o wymiarach i rozmieszczeniu wybranych przez siebie mebli.

Kiedy kuchnia jest dokładnie zmierzona, a rozmieszczenie szafek - zaplanowane, przychodzi czas na wybór materiałów, z których stworzone zostaną meble do kuchni. Producent mebli kuchennych pokaże klientowi wzory frontów szafek, blatów oraz uchwytów i, jeśli będzie to konieczne, doradzi wybór konkretnych rozwiązań.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt: możliwość wykonania wizualizacji kuchni. Dobry producent mebli kuchennych pokaże nam naszą nową kuchnię, zanim jeszcze przystąpi do wykonania mebli. Dzięki temu będziemy mogli przekonać się, czy nasze pomysły dobrze się prezentują. Ekspert z firmy Szaman Meble radzi, by nie pomijać tego etapu prac i w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje.

 

 

Montaż i odbiór kuchni

Produkcja mebli kuchennych na wymiar to proces wieloetapowy i skomplikowany. Wymaga dokładnego obliczenia szerokości szafek, tak aby każda z nich idealnie pasowała do wyznaczonego jej miejsca. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia. Płyty są więc docinane, w stosownych miejscach montowane są do nich zawiasy i nóżki, a do frontów - uchwyty.

Meble są skręcane w kuchni klienta. W idealnie ustawionych i wypoziomowanych szafkach montuje się półki, szuflady i kosze oraz fronty. Na końcu instaluje się blaty i osadza zlew oraz kuchenkę.  

Ostatni etap to odbiór kuchni przez klienta, który sprawdza zgodność kuchni z projektem oraz jakość wykonania. Teraz jest czas na wprowadzenie ostatnich, kosmetycznych poprawek. Jeśli klient nie ma zastrzeżeń - praca jest skończona.

 

Tak sprawne przeprowadzenie robót gwarantuje jednak wyłącznie producent z wieloletnim doświadczeniem. Warto postawić na sumienność, terminowość i pełen profesjonalizm.

Polecane strony

Szaman Meble
Producent mebli na zamówienie - Małopolska - Kraków

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady