Niestandardowa łazienka? Rozwiązania na miarę od firmy Radaway
Aranżacja nietypowej łazienki – ze skosami, wnęką czy belką konstrukcyjną, spędza sen z powiek jej właścicielom. Odpowiedzią na te problemy są niestandardowe produkty na miarę, dzięki którym stworzymy komfortową strefę kąpielową. Przedstawiamy cztery zagadnienia aranżacyjne i gotowe rozwiązania od firmy Radaway.
1. Łazienka na poddaszu
W takiej łazience wyzwaniem są skosy, które nadają wnętrzu charakteru i oryginalności, ale też utrudniają aranżację przestrzeni. Rozmieszczenie w niej toalety, umywalki czy kabiny prysznicowej tak, by można było swobodnie z nich korzystać nie należy do łatwych zadań. Jednak jest to możliwe. W przypadku strefy prysznicowej rozwiązaniem jest zagospodarowanie istniejącej wnęki lub uskoków ścian. Zamontujmy w niej niestandardową kabinę lub drzwi wnękowe, docięte do odpowiednich wymiarów i skosów, np. model EOS DWS. To jednoczęściowe drzwi wnękowe, otwierane w systemie wahadłowym - zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Osadzone są na zawiasach rurowych z innowacyjnym systemem pozycjonowania, zatrzymującym drzwi kabiny w pozycji otwartej pod kątem 90°, co zwiększa komfort użytkowania. Profile przyścienne umożliwiają niwelację krzywizny ściany do 10 mm.
2. Słup konstrukcyjny
Filar w łazience nie musi być kłopotliwym elementem architektonicznym. Może pełnić różne funkcje, np. wieszaków na ręczniki lub miejsca do zawieszenia umywalki. Jeśli słup umiejscowiony jest bliżej ścian, może stać się integralną częścią kabinyprysznicowej. Wystarczy obudować przestrzeń między filarem a ścianami drzwiami wnękowymi, np. Eos II DWJ oraz przeszkloną ścianką, np. Carena. Jednoczęściowe drzwi zawierają mosiężne stabilizatory, które zapewniają stabilną konstrukcję kabiny. Posiadają także system umożliwiający niwelację krzywizny ściany do 10 mm. Istnieje także możliwość zastosowania dodatkowych profili poszerzających, dzięki którym idealnie dopasujemy je do wymiarów wnęki.
3. Ceramika łazienkowa zbyt blisko strefy kąpielowej
Często w małych łazienkach toaleta lub umywalka znajdują się blisko strefy kąpielowej. Wyzwaniem jest umieszczenie kabiny prysznicowej tak, by ceramika łazienkowa nie przeszkadzała z jej korzystania. Aranżując wystrój takiego pomieszczenia i planując rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, jesteśmy uzależnieni od stałych elementów, takich jak położenie pionu kanalizacyjnego. Jednak nawet w takiej łazience możemy stworzyć funkcjonalny prysznic. Wykorzystajmy do tego kabinę o niestandardowych wymiarach - np. kombinację ścianki bocznej i drzwi otwieranych wahadłowo (zarówno do środka, jak i na zewnątrz), np. Eos II KDS, które nie będą kolidowały z zamontowaną obok toaletą. Kabina ta posiada także system umożliwiający niwelację krzywizny ściany do 10 mm.
4. Ścianka działowa
Istniejące w łazience ścianki działowe i przepierzenia możemy wykorzystać do wydzielenia w niej poszczególnych stref funkcjonalnych. Ścianka może wyznaczyć granicę między częścią umywalkową i natryskową. Strefę prysznicową wystarczy zabudować niestandardową kabiną, której jedna z tafli szkła będzie przycięta i postawiona na ozdobnym murku, np. Almatea KDJ. To jednoczęściowa kabina, składająca się z drzwi i ścianki bocznej. Drzwi osadzone są na zawiasach z mechanizmem unoszenia i opuszczania, co zapobiega niszczeniu poziomej uszczelki. Szkło pokryte jest polimerową powłoką EasyClean. Dzięki niej, nie osadzają się na nim trudne do usunięcia osady, ponieważ krople wody spływają z jego powierzchni.
Oceń poradę: Przydatna Nie polecam