NOWOCZESNOŚĆ W ZŁOTEJ OPRAWIE

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Niemal 90-metrowe mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu przy Placu Kaszubskim w Gdańsku to metraż przygotowany z myślą o przyszłych lokatorach - niedużej rodzinie bądź parze. W wykonaniu pracowni KODO stanowi wizytówkę całej inwestycji - komponując jej kluczowe cechy pokazuje możliwości aranżacyjne zgodne z nowoczesnymi trendami, nawiązujące do charakterystyki rezydencji oraz w pełni funkcjonalne w codziennym życiu.

Apartament to eklektyzm w nowoczesnym wydaniu - wysmakowane połączenie klasyki, współczesnego japandi i formalnego modernizmu zaowocowało wnętrzem elegancko nietypowym. Wydając się zwyczajnym, zaskakuje nieszablonowością rozwiązań i oryginalnych zestawień.

Kluczowym elementem architektonicznym wyróżniającym nowoczesny apartamentowiec jest zaokrąglona linia jednego z narożników wykończona designerskim przeszkleniem. Unikatowe w formie rozwiązanie potraktowano jako inspirację, czyniącą miękkie, okrągłe i obłe linie akcentem obecnym we wszystkich sferach wykończenia wnętrza.

Koła i zaokrąglenia pojawiają się w meblach tapicerowanych, sprzętach drewnianych, dywanach, oprawach oświetleniowych, ceramice łazienkowej, dekoracjach, a przede wszystkim - wielkoformatowych naściennych lustrach stanowiących dekorację optycznie zwiększającą przestrzeń. Linia łuku obecna jest również w nieszablonowej zabudowie meblowej kuchni i salonu, mimowolnie plasując wystrój  w obszarze nowoczesnego modernizmu.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na kompozycję kolorystyczną wnętrza. Niby łagodne i stonowane, zbudowane na bieli i beżu, znienacka zaskakuje doskonale wyważonym kontrastem ciemnego brązu drewna zabudowy meblowej salonu oraz aneksu kuchennego. Za tym motywem podąża czerń stołu oraz utrzymane w ciemnych kolorach ziemi płytki, zabudowa umywalkowa, okładziny ścienne czy zmieszane z żółcią brązy długich, sięgających podłogi zasłon. Bazująca na mocnych kontrastach przestrzeń ma swojego bohatera - odcień złota, przewijający się w drobnych elementach sprzętów czy wykończeniach.

Znajdziemy go w postaci pionowych lameli na ścianach łazienki, w armaturze, uchwytach meblowych, elementach opraw oświetleniowych oraz drobnych dekoracjach. Zestaw doskonały uzupełniają rudości tekstyliów oraz marmurowe żyłkowania blatów i okładzin ściennych. Urodę wnętrza podbijają pionowe sztukaterie w sypiali oraz panele ścienne zdobiące ściany salonu i łazienki.

Apartament gwarantuje również pełną funkcjonalność. Zbędne były w tym przypadku modyfikacje w układzie pomieszczeń, sporym wyzwaniem było jednak urządzenie niewielkiej przestrzeni przejściowego salonu, połączonego z jadalnią oraz aneksem kuchennym. Przestronna sypialnia z garderobą, dodatkowy pokój, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz hol gwarantują swobodę użytkowania metrażu na co dzień..

Metryczka:

Lokalizacja: Gdynia

Powierzchnia mieszkania: 86,89 m²

Poziom: parter

Pomieszczenia: sypialnia, garderoba, łazienka, pokój, hol, łazienka, pralnia, salon z aneksem kuchennym

Przeznaczenie: mieszkanie pokazowe

Założenia:

Atrakcyjne wizualnie dla potencjalnego nabywcy. Wizytówka inwestycji. Nawiązanie do łuku, który pojawia się w układzie ścian.

Wyzwania:

Aranżacja stosunkowo małego przejściowego salonu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: