NOWOŚĆ! Łazienka: teren prywatny – cienkie ścianki działowe z systemem TECEprofil

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Urządzenie pomieszczenia sanitarnego wiąże się często z wieloma wyzwaniami. Do nich zaliczyć można pogodzenie niewielkiego metrażu z potrzebą wyodrębnienia prywatnych stref. Czy projektując funkcjonalną łazienkę możliwe jest znalezienie kompromisu dla obu aspektów? Odpowiedzi dostarcza system zabudowy przedściennej TECEprofil.

Dobry układ

Łazienka to jedno z najbardziej kłopotliwych w urządzeniu pomieszczeń. Zazwyczaj charakteryzuje się małą powierzchnią oraz układem, który wymaga indywidualnego podejścia do projektu. Rosną także oczekiwania względem funkcjonalności i optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jednak na szczęście pojawia się coraz więcej rozwiązań będących odpowiedzią na te wyzwania, pozwalających zaaranżować łazienkę zgodnie z potrzebami jej użytkowników. Do nich możemy zaliczyć znany już system zabudowy przedściennej TECEprofil - teraz uzupełniony o nowe komponenty.

Sztuka podziału

Swobodę projektowania i przejęcie kontroli nad procesem planowania układu pomieszczeń sanitarnych gwarantują dwa nowe wsporniki - podwójny (1) i wciskany (2). Dzięki nim możemy tworzyć cienkie ścianki, dzielić przestrzeń na komfortowe, prywatne strefy, np. prysznica czy WC, a tym samym oszczędzać miejsce i nie przytłaczać optycznie pomieszczenia.

Dotychczas konstruowanie ścianek działowych wymagało zastosowania odpowiednio szerokiej stopy podpierającej. Teraz, dzięki wprowadzeniu dwóch nowych wsporników i za pomocą jednego profilu TECEprofil (3), ścianki mogą mieć grubość zaledwie 69 mm (w tym okładzina 2 x 18 mm), wysokość do 2 m od wykończonej podłogi i szerokość do 1,4 m od litej ściany. Takie stabilne konstrukcje pomagają sprostać wielu wyzwaniom, a architekci oraz wykonawcy mogą aranżować funkcjonalną przestrzeń łazienki i wydzielać prywatne strefy - przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Nowe komponenty są dostarczane z materiałami montażowymi, w tym śrubami z łbem stożkowym do podwójnego wspornika, aby zapewnić perfekcyjne wykończenie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: