Oszczędzanie na domowych środkach czystości

sensigray  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kupując żele, płyny, mleczka i spray’e do czyszczenia, zwracasz uwagę na to, do jakich powierzchni są przeznaczone? To dobrze. A co powiesz na to, by zamiast całej szafki pełnej chemii, mieć tylko cztery superpreparaty?

 

 

Sprzątanie zdecydowanie nie jest naszą ulubioną aktywnością. Lubi to robić tylko co piąty Polak. Większość ankietowanych (źródło: ARC Rynek i Opinia 2017) porządkuje dom raz na kilka dni, odkurzając lub myjąc zarówno salon, jak i łazienkę, kuchnię oraz pokoje. Zatem około 100 razy w roku pucujemy przestrzeń wokół siebie, poświęcając siły i nakłady finansowe, związane z zakupem środków czyszczących. Producenci chemii domowej wciąż zaskakują nowymi produktami, które precyzyjnie uderzają w brud na kafelkach, usuwają kamień lub walczą z bakteriami rezydującymi w toalecie. Wydajemy na nie ponad 3 mld zł rocznie (źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl), a przed świętami popyt zwiększa się nawet o 20%. Niektóre rodziny przeznaczają na środki czystości kilkaset złotych rocznie. Wydatki zależą oczywiście od metrażu i... zamiłowania do porządku. Oto kilka sposobów na to, by ta kwota była jak najmniejsza, a mieszkanie lśniło czystością.

 

Czytaj etykiety

Niekiedy preparaty o podobnym składzie różnią się tylko opakowaniem i tym, że jeden jest polecany do wanny, a drugi do umywalki. Nie przepłacaj. Skup się na tym, jaki rodzaj powierzchni chcesz czyścić i jakie efekty zapewnia określona substancja (chemiczna lub pochodzenia naturalnego). Może warto zainwestować w produkt uniwersalny, który tak samo dobrze poradzi sobie ze smugami na lustrze, plamami na podłodze i osadem w muszli klozetowej. Jedną z marek oferujących takie rozwiązanie jest DuoLife ze swoją linią ekologicznych produktów PIURIF. Zawarta w nich inteligentna technologia MicroAdvanced™ opiera się na działaniu aktywnych, pożytecznych bakterii czyszczących. I właśnie dlatego PIURIF Formula A Uniwersalna jest środkiem do czyszczenia wszystkich rodzajów powierzchni, szyb i sanitariów.

 

Działaj sprytnie

Skoncentrowana formuła środka czyszczącego to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić trochę miejsca w szafce z detergentami. Poza tym sami decydujemy o tym w jakim stężeniu chcemy go użyć. Inaczej postępujemy, gdy chodzi o zwykłe przetarcie podłogi, inaczej w przypadku doczyszczenia jej po kinderbalu - zwłaszcza jeżeli plamy z soków i słodkości zdążyły już przyschnąć. Taką możliwość doboru stężenia daje nam np. stosowanie preparatów czyszczących PIURIF o skoncentrowanych formułach. Producent zaleca różne proporcje do codziennej konserwacji lub specjalnych działań okresowych. Przykładowo Formula B Intensywna oparta jest na działaniu kwasów. Do codziennej konserwacji oraz usuwania kamienia producent poleca zużywanie 10-30 ml/l, a jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy przygotować roztwór 30 ml/l i pozostawić go na chwilę dla uzyskania lepszego efektu czyszczenia.

 

Myśl perspektywicznie

Przyznasz, że byłoby fajnie, gdyby środek czyszczący nie tylko skutecznie usuwał zabrudzenia, ale i zabezpieczał przed powstawaniem kolejnych. Dzięki temu, przy kolejnym sprzątaniu można by użyć nieco mniej chemii (kolejna oszczędność). To już jest możliwe! Regularne stosowanie środków PIURIF sprzyja tworzeniu organicznej warstwy ochronnej, która walczy zarazkami. A systematyczne wlewanie roztworu środka Formula A Uniwersalna do syfonów, zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Wniosek: dzięki właściwej strategii doboru środków czyszczących oszczędzamy pieniądze i czas poświęcany na sprzątanie.

 

 

Troszcz się o bezpieczeństwo

Często spotykanymi chemicznymi detergentami są m.in. fosforany, chlor oraz substancje konserwujące i zapachowe. W niektórych przypadkach są to bardzo silne chemiczne substancje, które mają szkodliwy wpływ na środowisko. Co więcej, mogą też być niebezpieczne, gdy dostaną się do organizmu. Tak dzieje się, gdy opary środków czyszczących unoszą się w powietrzu i trafiają do dróg oddechowych. Kontakt z nimi mamy też, gdy dotykamy umytych powierzchni lub kładziemy na nich jedzenie. Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i rodziny, warto rozważyć stosowanie ekologicznych środków czystości, które świetnie radzą sobie z uporczywymi zabrudzeniami, a jednocześnie są w 100% bezpieczne. Ich formuły zawierają substancje roślinne (np. kwasy owocowe). W zalecanych stężeniach są one bezpieczne dla zdrowia i skóry, a jednocześnie w pełni biodegradowalne. Zatem dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo dziś, ale troszczymy się o warunki życia przyszłych pokoleń. Wśród produktów PIURIF do powierzchni, które mają kontakt z żywnością i mogą być pokryte tłustymi plamami, producent poleca preparat Formula C Praktyczna. Natomiast ubrania, pościel, dywany i tapicerkę możemy czyścić ekologicznym płynem Formula D Przenikliwa.

 

Do tego, by dom był bezpieczny i czysty wystarczy kilka preparatów o ściśle określonym działaniu, które możemy stosować w różnym stężeniu (w zależności od potrzeb). W wypadku środków PIURIF będą to:


1. Formula A Uniwersalna – czyści wszystkie powierzchnie, szyby i sanitaria

2. Formula B Intensywna – usuwa kamień
3. Formula C Praktyczna – sprawdzi się w kuchni
4. Formula D Przenikliwa – do czyszczenia tkanin, wykładzin, materiałów

 

 

www.duolife.eu

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady