Panel startowy Elegant 2.0. Na dobry start!

newss  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Z myślą o dekarzach i trudnej sztuce montowania pokryć dachowych Balex Metal wprowadził do oferty panel startowy Elegant 2.0, czyli opatentowane rozwiązanie, które pozwala uniknąć błędów związanych z trudnością w rozmierzeniu połaci trójkątnej lub trapezoidalnej.Dostępny w dwóch szerokościach 300 i 510 mm panel startowy jest kompatybilny z systemem paneli na rąbek ELEGANT 2.0. Skraca czas montażu pokrycia dachowego oraz zapewnia estetykę wykończenia dachu. To innowacyjne na rynku, opatentowane rozwiązanie ułatwia i przyspiesza pracę dekarzy.

Według doświadczonych dekarzy panel dachowy na rąbek stanowi jedno z trudniejszych pokryć do położenia. Jest przy tym niezwykle popularnym produktem, bo stanowi doskonały sposób na ciekawą aranżację dachu lub ścian budynku. Jego największą zaletą jest uniwersalna estetyka, można go zobaczyć dzisiaj zarówno na dachach obiektów historycznych jak i na dachach nowoczesnych osiedli domów jednorodzinnych lub w zabudowie wielorodzinnej. Kłopot z położeniem panelu na rąbek na dachu polega jednak na tym, że nieumiejętne ułożenie paneli powoduje wady wizualne.

Startuj skąd chcesz, czyli jak działa panel startowy?

Aby zminimalizować ryzyko wadliwego montażu paneli na rąbek oraz znacznie uprościć i przyspieszyć prace z tym rodzajem pokrycia dachowego Balex Metal wynalazł oraz opatentował szczególne rozwiązanie w postaci panelu wyposażonego w dwa zamki męskie.

„Ten panel - mów Jacek Łazuka, kierownik produktu Balex Metal - pozwala na rozpoczęcie montażu pokrycia z dowolnego miejsca dachu, np. od środka połaci. Dekarz nie jest już zmuszony rozpoczynania montażu od małego, trójkątnego panelu skrajnego, a tym samym unika błędów  związanych z wadliwym rozmierzeniem połaci trójkątnej lub trapezoidalnej. To idealne rozwiązanie na dachy wielopołaciowe i nietypowe.”

Innowacyjne rozwiązanie dla dekarzy i większa estetyka dla inwestora

Panel startowy, którym dekarz rozpoczyna pracę z dowolnego miejsca połaci, umożliwia większą kontrolę nad montażem czym wyraźnie wpływa na poprawę estetyki danej realizacji. Nie jest już problemem zachowanie perfekcyjnego kąta prostego paneli względem linii okapu. Dodatkowo panel występuje w pełnej kolorystyce i ofercie powłok, a także różnych profilacjach oferowanych przez Balex Metal, co nie ogranicza inwestora w estetyce dachu.

Możliwe wygłuszenie

Panel startowy daje również możliwość aplikacji filcu wygłuszającego. Możliwość aplikacji powłoki antyskropleniowej DR!PSTOP dotyczy bowiem w całości panelu na rąbek Elegant 2.0. Filc akustyczny DR!PSTOP dzięki swojej znacznej chłonności do 830g/m2 wody pozwala na utrzymanie wilgoci i skroplin, które pojawiają się pod pokryciami dachowymi. Wilgoć, wskutek wentylacji pod pokryciem dachowym, jest oddawana w ciągu dnia, aby kolejnego poranka być gotową do przyjęcia i utrzymania kolejnej porcji skroplin. Możliwość zastosowania powłoki DR!PSTOP i utrzymania tej ilości wody przekłada się bezpośrednio na trwałość dachu - w przeciwnym wypadku skropliny, spływając po membranie dachowej wskutek zamarzania i rozmarzania w powolnym, niemniej postępującym procesie, mogą przyczynić się do destrukcji membrany. W efekcie mogą spowodować przesiąkanie szczątkowych ilości wilgoci do głębszych warstw przekroju dachu i wywołać pogorszenie izolacyjności termicznej dachu lub co najmniej powstanie punktowych mostków termicznych, czy nieestetycznych brązowych plam na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, które zwyczajowo stanowią wykończenie powierzchni podkrokwiowej.

Obejrzyj jak działa panel startowy Elegant 2.0. Video: Panel Startowy Elegant 2.0: Estetyka i łatwość montażu dachów na rąbek stojący. (youtube.com)
Gdzie montować panel na rąbek Elegant 2.0? Video:Panel na rąbek Elegant 2.0 (youtube.com)Elegant 2 G 300 45G


Elegant 2 G 300 45L45GElegant 2 2L 510 TOP (


Elegant 2 2L 510 45R45GElegant 2 G 300 TOPElegant 2 G 300 45R45G

Balex Metal
press box

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady