Przystań nad Motławą

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dziś relacja z Gdańska, a dokładniej - z dużego, 100-metrowego apartamentu zaaranżowanego i zrealizowanego pod wynajem przez pracownię KODO. Eleganckie, nowoczesne mieszkanie to przykład wzorcowego połączenia funkcjonalności i nieszablonowej estetyki.

Mieszkanie o takim metrażu to zdecydowanie inwestycja pod wynajem długoterminowy. Duża powierzchnia, obejmująca salon z aneksem kuchennym, dwa pokoje, sypialnię oraz dwie łazienki to przestrzeń idealna dla pary lub rodziny, która chce nie tylko zwiedzić Trójmiasto, ale również planuje zostać w nim na dłużej.

Minimalistyczny, estetyczny styl, połączenie ciepłych tonacji z odważnymi wzorami i strukturami, kompozycja ciemnego drewna i gorzkiej czekolady oraz subtelne nawiązania do morza - oto aranżacja, która z pewnością przyciągnie uwagę przyszłych najemców. Wypełniona oczywistą funkcjonalnością przypadnie do gustu wielbicielom klasyki, jak i designerskiego modernizmu.

Jak osiągnięto ten niezwykły miks? Po pierwsze - architekci wprowadzili nieco zmian deweloperskich, które objęły powiększenie kuchni z jednoczesnym i nie do końca oczywistym - bo wciąż oddzielającym - otwarciem jej na salon. Pomysłowa zabudowa filarowa stanowi doskonały przykład wykorzystania takiego elementu konstrukcyjnego do wydzielenia stref funkcjonalnych z jednoczesną pomysłową dwustronną zabudową. Uzyskana przestrzeń pozwoliła wydzielić również niedużą spiżarnię. Małe pierwotne WC zmieniono w wygodną pralnię, a łazienkę przy sypialni powiększono kosztem przedpokoju, zyskując miejsce na nieplanowaną pierwotnie wannę.

Estetyka tego miejsca to wzorzec aranżacji modern classic - połączenia klasycznych materiałów oraz form z minimalistycznym zacięciem modernistycznego designu. Stonowana kolorystyka to kompozycja brązów i szarości ze złamaną bielą - wzór drewna o barwie czekolady elegancko przeplatają tonacje grafitu i beżu oraz elementy srebra czy złota. Prosta, wysoka zabudowa meblowa, spokojne linie mebli tapicerowanych tworzą bazę, w której efekt nieszablonowej elegancji podkreślają designerskie dodatki. Przestrzenne panele naścienne pełne złamanych linii, strukturalne tynki na ścianach, żyłkowany czernią i brązem marmurowy wzór okładzin łazienkowych, brązowe szkło luster i kabiny, oszczędna w formie armatura i ceramika, futurystyczne lustrzane płytki na ścianie kuchni, niezwykłe kształty pojedynczych mebli czy luster - to wszystko stanowi umiejętnie dobrane szlify, które z oczywistej bazy tworzą klimat oryginalnego azylu, miejsca, w którym chce się być.

A morze? Oczywiście jest - dyskretnie przewija się w motywie fali morskiej imitowanej przez płytki kuchenne czy detalach, takich jak uchwyty szafek w kuchni. Nie sposób o nim zapomnieć, również dzięki widokowi portowych żurawi, który rozpościera się z wielkoformatowych okien.

Metryczka:

Lokalizacja: Gdańsk

Powierzchnia mieszkania: 101 m²

Pomieszczenia: hol, salon z aneksem, toaleta, 2 pokoje (1 gabinet), sypialnia, 2 łazienki

Przeznaczenie: na wynajem

Założenia:

Z założenia mieszkanie na wynajem. Subtelne nawiązania do morza. Minimalistyczny, estetyczny styl utrzymany w estetyce podobnej do obecnego mieszkania inwestorów. Połączenie ciepłej tonacji z odważnymi elementami wzoru płytek, ciemnego drewna i gorzkiej czekolady.

Wyzwania:

Powiększenie kuchni z jednoczesnym otwarciem, ale i oddzieleniem od salonu (kuchnia posiada dwa wejścia, od jadalnianej części salonu oddziela ją zabudowa). Wydzielenie małej spiżarni z uzyskanej przestrzeni. Zamiana toalety na pralnię. Powiększenie łazienki przy sypialni - wygospodarowanie miejsca na wannę.

Interesujące rozwiązania:

  • spiżarnia ukryta za panelową ścianą imitującą zabudowę w kuchni
  • położenie płytek na całej przestrzeni holu, salonu i kuchni
  • ledon/ neon
  • podwyższone drzwi do pomieszczeń
  • panele meblowe 3d
  • łazienka przy sypialni z drzwiami przesuwnymi - panele stolarskie i lustra
  • lustra brązowe i szkło brązowe - w tym kabina
  • morskie detale - uchwyty w szafkach łazienkowych
  • ściana z płytkami lustrzanymi w kuchni - fala morska
  • podświetlenia ledowe

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady