Syntetyczne czy papierowe – jakie worki do odkurzacza będą najlepsze?

SferaPRT  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Dobry worek do odkurzacza powinien mieć wysoki poziom filtracji, a przy tym być wykonany z materiału łatwo przepuszczającego powietrze, mieć odpowiednie mocowanie i pojemność dopasowaną do danego modelu odkurzacza oraz zatrzymywać pył i tym samym, zabezpieczać silnik urządzenia. Czy klasyczne, papierowe worki zapewniają to wszystko? A może warto sięgnąć po nowoczesne, syntetyczne produkty?

Worek do odkurzacza - prosty produkt, a jednak skomplikowany. To, czy będzie nam pomagał w codziennych porządkach, zależy od jego pozornie niewidocznych cech. Gdzie leży różnica między jego syntetyczną a papierową wersją?

Worki papierowe - za i przeciw

Worek papierowy składa się z kilku, cienkich warstw. Pomimo faktu, że jest ich kilka, złożonych blisko siebie, wytrzymałość tego produktu jest bardzo mała, bo to wciąż tylko papier. Pod wpływem ciepłego powietrza powstałego w wyniku pracy odkurzacza, wysokiego ciśnienia i mocy ssania, worek papierowy może się porwać. Jego odporność na uszkodzenia zmniejsza się, gdy przypadkowo zbierzemy odkurzaczem dowolny płyn. Papierowy materiał nie zareaguje inaczej, niż zwykła kartka papieru. Warto również zaznaczyć, że stosunkowo sztywny papier nie pozwala na całkowite wypełnienie komory, w konsekwencji czego wyrzucamy często produkt zapełniony najwyżej w 50-ciu procentach.

Worki syntetyczne - za i przeciw

Syntetyczne worki do odkurzaczy mają znacznie więcej zalet. Worki te posiadają trzy warstwy, wykonane ze specjalnego mikrówłokna. Dzięki nim są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, bo ich rozerwanie jest niemalże niemożliwe. Dodatkowo, w kontakcie z  płynami, produkt nie zmienia swojej struktury, nie odkształca się, a przypadkowe wciągnięcie wody nie będzie dla niego zagrożeniem. - Worki syntetyczne, ze względu na swoją strukturę, mają o 29% lepszą filtrację od zwykłych worków papierowych, dzięki czemu emisja zebranego przez odkurzacz kurzu jest zredukowana praktycznie do zera. Wysoka filtracja i zatrzymywanie pyłów, alergenów i roztoczy w środku sprawiają, że jest to produkt spełniający najwyższe wymagania alergików - mówi Piotr Bieńkowski - ekspert firmy Worwo, polskiego producenta worków do odkurzaczy. Za ich większą wytrzymałością przemawia również wykorzystywanie w procesie produkcji technologii zgrzewanych krawędzi. Worki syntetyczne są też bardziej ekonomiczne - elastyczny materiał pozwala na wypełnienie całej komory odkurzacza i wykorzystanie objętości worka.

Worki do odkurzaczy - fakty i mity

Stojąc przed wyborem odpowiedniego rodzaju worka, wielu konsumentów jest przekonanych, że syntetyczne worki do odkurzaczy są wielorazowe. Nic bardziej mylnego. Zarówno worki papierowe, jak i syntetyczne są jednorazowe. Te, które możemy opróżnić i włożyć do odkurzacza raz jeszcze, to worki płócienne. Wydawać by się mogło, że kupienie jednego takiego produktu zaoszczędzi nasz czas i pieniądze, ale jego opróżnianie i utrzymanie w czystości jest kłopotliwe i bardzo niepraktyczne.

Przy okazji kolejnego zakupu, warto zwrócić uwagę na powyższe zalety syntetycznych worków do odkurzaczy i przekonać się, że jest to rozwiązanie higieniczne i ekonomiczne, zarówno pod kątem oszczędności czasu, jak i pieniędzy.

 

Sprawdź ofertę worków syntetycznych na www.worwo.pro.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady