Toaleta myjąca – łazienkowy „must have” dla higieny i komfortu

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

W aranżacji pomieszczeń sanitarnych ważny jest nie tylko design i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Istotną rolę odgrywa również funkcjonalność i dobór rozwiązań, dzięki którym korzystanie z pomieszczenia staje się komfortowe oraz sprzyjające dbaniu o higienę. Do nich możemy zaliczyć toalety myjące, które w wielu łazienkach zdetronizowały już standardową ceramikę.

Komfort - po prostu!

W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie i szybki sposób na zachowanie świeżości, z drugiej - niezwykła wygoda użytkowania.

Jeszcze do niedawna toalety myjące, szczególnie te, które wyposażone były w szereg funkcji, wymagały sporej wiedzy w zakresie obsługi. Jednak nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”, dzięki czemu są proste, intuicyjne i łatwe w użytkowaniu. Przykładem jest możliwość regulacji temperatury i ciśnienia strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązania te docenią z pewnością seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową - mówi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.

Na straży higieny

Woda to naturalny sprzymierzeniec czystości i to właśnie na tym fakcie opiera się najważniejszy argument przemawiający za miską myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób przyjazny i bezpieczny dla użytkownika, a zarazem zrezygnować z dodatkowych środków czystości. Ekologicznie i ekonomicznie! Co więcej - dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Zdaniem lekarzy korzystanie z toalety myjącej może mieć duże znaczenie również w łagodzeniu podrażnień, a sam strumień czystej wody jest bardziej delikatny dla skóry niż tradycyjne środki.

W przypadku toalety myjącej warto zwrócić uwagę na podwójny kontekst kwestii higieny. Z jednej strony dotyczy samych użytkowników, z drugiej miski. Dopracowane rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu wymiarach, dzięki czemu nie musimy obawiać się sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezrantowa forma, co sprawia, że ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości - wyjaśnia ekspertka TECE.

W duchu eko

Toaleta myjąca pozwala na zmianę nawyków, co z kolei przekłada się także na szereg korzyści dla środowiska. Warto wymienić choćby mniejsze zużycie papieru i nawilżających chusteczek oraz niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica. Równie istotne jest to, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Działają natomiast w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego, mniej technologii to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości. Mówiąc o nawykach, nie sposób pominąć także kwestii kształtowania samodzielności w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie łazienki w miskę myjącą wpływa na efektywność nauki zasad higieny.

Mniej znaczy więcej

To, co charakteryzuje nowoczesne modele toalet myjących, to również kompaktowa forma. Dzięki temu wpisują się w minimalistyczne aranżacje łazienek. Jeszcze do niedawna rozwiązania te były pokaźnych rozmiarów. Na szczęście coraz więcej toalet myjących posiada subtelną konstrukcję, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie również w małych łazienkach. Łącząc funkcję miski WC i bidetu pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego - podsumowuje Joanna Karolczak.

Wyposażając łazienkę w toaletę myjącą możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki nim zyskujemy również większe możliwości w aranżacji przestrzeni oraz nową funkcjonalność.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: