Trzy pomysły na jesienne zmiany w salonie

ciekawe_informacje  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dekoracyjna moc tkaniny
Najważniejsze miejsce w salonie stanowi najczęściej kanapa. Na niej spędzamy wieczory czytając książki, oglądając telewizję, rozmawiając z bliskimi. Idealnym rozwiązaniem, aby w prosty sposób odmienić jej wygląd, jest zmiana poduszek. – Nowe poszewki możemy uszyć sami – zyskujemy w ten sposób nieograniczone możliwości aranżacyjne – radzi Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. – Jeśli chcemy nadać pomieszczeniu romantyczny, sielski klimat, wybierzmy tkaniny z motywem roślinnym w stonowanych barwach. Jeśli mamy natomiast ochotę na bardziej oryginalne dodatki, postawmy na tkaniny z mocnym akcentem kolorystycznym i geometrycznym wzorem, jak na przykład tkaniny z kolekcji Morskie Głębiny marki Haft – proponuje Magdalena Tomaszewska. Ciekawym pomysłem jest również „ubranie” krzeseł w pokrowce. Je również można uszyć samemu, kierując się wskazówkami zamieszczonymi w Internecie. W ten sposób nadamy krzesłom zupełnie inny wygląd, ukrywając jednocześnie mankamenty, które powstały podczas ich użytkowania.
 
Okna na jesień
Warto również zwrócić uwagę na dekoracje okien. Za pomocą ich odpowiedniej aranżacji można swobodnie zmieniać wystrój salonu. Kombinacją, która bardzo dobrze sprawdza się jesienią, jest połączenie delikatnych, jasnych firanek z ciemniejszymi, zdobionymi zasłonami. – Dzięki takiemu zestawieniu w pogodne dni możemy wpuścić promienie słońca do wnętrza, natomiast w pochmurne skryjemy się za pięknymi zasłonami, które zbudują przytulną atmosferę w salonie – dodaje Magdalena Tomaszewska. Pamiętajmy, że w okresie, gdy dni stają się coraz krótsze, powinniśmy wybierać zwiewne, lekkie materiały – jak na przykład tiul – a zrezygnować z grubo dzianych firanek blokujących dostęp światła.
Magia dodatków
Na estetykę wnętrza wpłyniemy również odpowiednimi artykułami dekoracyjnymi. Najlepiej zdecydować się na jeden wyrazisty w kształcie lub brawie element, który nada wnętrzu charakteru. Może to być duży wazon, który postawimy na stole, parapecie czy kominku. Ciekawy efekt uzyskamy również dzięki dodatkom inspirowanym naturą – bardzo modne są ozdoby nawiązujące w formie do leśnych zwierząt, szczególnie sów czy jeleni. Na długie jesienne wieczory znakomicie sprawdzają się również świece. Warto wybrać proste, w jednym kolorze, lecz w różnych rozmiarach – ułożone obok siebie stworzą wyjątkowy efekt.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady