W punkt – system odwodnienia TECEdrainpoint S

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Myśląc o rozwiązaniach odprowadzających wodę z posadzki najczęściej kierujemy swoją uwagę na odwodnienia liniowe, które stosowane są w aranżacji stref prysznicowych. Istnieją jednak alternatywne systemy. Odpływy punktowe sprawdzą się nie tylko w łazienkach, ale także w garażach czy pomieszczeniach gospodarczych, zachowując przy tym pełnię funkcjonalności oraz minimalistyczny design swoich liniowych odpowiedników.

Zintegrowana funkcjonalność

Odwodnienia punktowe, podobnie jak liniowe, są elementem niezbędnym do odprowadzania wody posadzkowej. Sprawdzają się nie tylko w łazienkach, przestrzeniach prysznicowych, ale również w pomieszczeniach, które wymagają wydajnego drenażu, takich jak kotłownie czy piwnice. Znajdziemy je m.in. w ofercie marki TECE.

TECEdrainpoint S to zarówno systemy modułowe i gotowe zestawy odpływów punktowych, składające się z nasadek, kilku wzorów rusztów ze stali nierdzewnej, odpływów o różnej wydajności i akcesoriów montażowych. TECEdrainpoint S integruje się wszędzie tam, gdzie rozwiązanie odwadniające ma na celu odprowadzanie wody poza strefą prysznica - niezależnie od rozmiaru płytek i tego, czy jest to centralny punkt pomieszczenia, czy przestrzeń blisko ściany.

Osłony przypodłogowe oferują wiele możliwości w zakresie samej aranżacji przestrzeni oraz ich integracji z posadzką. Są dostępne jako kratka ozdobna wykonana z łatwej do czyszczenia polerowanej stali nierdzewnej w dwóch wzorach i rozmiarach (100 x 100, 150 x 150 mm) oraz w wariancie do wypełniania kamieniem lub płytkami podłogowymi - z ramką bądź bez. Ruszty dekoracyjne umieszczane są na korpusie odpływu lub przykręcane, co stanowi praktyczne rozwiązanie w sektorze publicznym.

Kompletne rozwiązania

TECEdrainpoint S znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach montażowych - jako kompletne zestawy rozwiązań lub system modułowy. W ramach niego możemy dobrać odpływ z kołnierzem uniwersalnym Seal System (do różnych wysokości montażowych oraz do rur odpływowych DN 50/70/100), nasadkę z ramką czy ruszt. Ofertę uzupełniają niezbędne akcesoria, takie jak zestaw przeciwpożarowy, mata uszczelniająca, stopki montażowe czy wkładka syfonowa z membraną. Ciekawą propozycją jest syfon mechaniczny z klapą wahadłową, która stanowi barierę zapachową i przeciw szkodnikom.

Łatwość montażu odwodnienia TECEdrainpoint S to kolejna jego zaleta. Przed włożeniem i podłączeniem odpływu należy odpowiednio przygotować posadzkę - z wykorzystaniem elementów izolacji akustycznej. Następnie powierzchnia pokrywana jest warstwą jastrychu, a folia ochronna usuwana z odpływu, aby wykonać pierwszą warstwę uszczelnienia kompozytowego. W kolejnym kroku tuleja uszczelniająca Seal System wkładana jest do pierwszej warstwy uszczelnienia kompozytowego, gdy jest ono jeszcze mokre, a następnie nakładana jest kolejna warstwa. Po całkowitym nałożeniu uszczelnienia, górną część odpływu dostosowuje się do wysokości pokrycia podłogowego. Ostatni etap to układanie płytek, fugowanie i nałożenie rusztu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: