Wnętrze z pasją – sposób na niebanalne wykończenie mieszkania

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Ta realizacja to jak zaproszenie na wernisaż plakatów oraz koncert „live” w klubie muzycznym. Nie brakuje tu kolorystycznych wariacji, inspiracji ze świata rocka, a także geometrycznych form, kontrastów i ducha nowoczesności. Jest eklektycznie, wyraziście, z pasją. Wnętrza, w których kolor, artyzm i muzyka przenikają się na wielu płaszczyznach to antidotum na zimowe chłody i miejskie szarości.

Indywidualizm na pierwszym planie

Jak stworzyć we wnętrzu przytulny azyl, w którym zawsze będziemy czuć się komfortowo? Odpowiedź leży nie tylko w trendach, ale przede wszystkim w indywidualnym podejściu do projektu, który będzie odzwierciedlał nasz styl, sposób patrzenia na świat i otaczającą rzeczywistość.

Ten projekt to przykład realizacji, w której na pierwszy plan wysuwa się indywidualny charakter i zainteresowania właścicieli. Mamy tu pomieszczenia pełne pasji - do sztuki, plakatu i muzyki. Jest niebanalnie, nowocześnie, z duszą. To wnętrza osób podążających przede wszystkim za odrębnością, własnymi upodobaniami i stylem życia - mówi Marta Magnowska, architekt z pracowni KODO Projekty i Realizacje.

Tu gra muzyka

Zainteresowania mieszkańców poznajemy już na wejściu. Naszą uwagę przykuwa bowiem korytarz ze sztukaterią, która stanowi doskonałą bazę dla instrumentów muzycznych. To one grają tu pierwsze skrzypce.

Z przedpokoju przechodzimy do salonu. Styl tego pomieszczenia to gratka dla fanów nowoczesności oraz industrialnej surowości przełamanej odpowiednim mariażem barw - niebieskiego, żółcieni i czerwieni. Kolory te, dzięki odpowiednim tonacjom, tworzą doskonałe trio i punkt centralny całej aranżacji. Ale nie tylko one są tu dyrygentem. Ważna jest także geometria, która znalazła odzwierciedlenie w formie funkcjonalnego regału. Otwarte segmenty przybrały kształt kolorowych kubików. Skojarzenia ze znanym kierunkiem w sztukach plastycznych mile widziane! - mówi architekt KODO.

Geometria oraz wyraziste barwy dobrze czują się w zestawieniu z bielą i naturalnym materiałem. Widać to na przykładzie kuchni, w której kolorowe krzesła i barwne fronty górnych szafek wyróżniają się na tle jasnej zabudowy i drewnianych blatów.

Wzór na oryginalne wnętrze

Niebanalny jest także projekt pozostałych pomieszczeń - sypialni, łazienki oraz wydzielonej toalety. Tu dominują wzory - roślinne motywy na tapecie czy hiszpańskie ornamenty na płytkach ceramicznych.

W sypialni uwagę przyciąga wzorzysta tapeta z motywem florystycznym. Ciekawym zabiegiem okazało się także przeniesienie jednej z jej barw na przeciwległą ścianę. Stonowany granat ożywiają tkaniny w słonecznej barwie. Plakaty Ryszarda Kai to kropka nad i w tym projekcie - mówi Marta Magnowska.

Szczególny zachwyt wzbudza łazienka. Jest przemyślana w każdym detalu, a dodatkowego uroku nadają jej wnęki, podkreślone za pomocą patchworkowego wzoru płytek. Znalazł on zastosowanie nie tylko na podłodze, ale także w strefie prysznicowej - na jednej ze ścian i we wnękach. Kolorystyka płytek oraz elementów dekoracyjnych nawiązuje do barw, które wykorzystano w pozostałych pomieszczeniach.

 

Dominującym kolorem tego projektu, który pojawia się praktycznie w każdym pomieszczeniu, jest niebieski. Raz dostojny - w formie ciemnego bloku ze sztukaterią, innym razem radosny - w towarzystwie żółcieni czy przydymiony z nutką retro w sypialni. Na uwagę zasługują także tapety. To właśnie różnorodność i bogactwo wzorów sprawiają, że poszczególne wnętrza są tak wyjątkowe i oryginalne - podsumowuje architekt.

 

Całość tworzy spójną kompozycję, której podstawą jest indywidualizm, nowoczesność i artystyczne wariacje.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady