Zamiast porannej kawy - energia kolorów w łazience w stylu boho

BePR  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Kwiatowe wzory, feeria barw, z pozoru niepasujące do siebie motywy - w tym połączeniu tkwi cały urok. Styl boho to doskonała propozycja dla osób mających ochotę zmienić i tchnąć nowe życie w minimalistyczne i neutralne wnętrza. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy od samego rana potrzebują zastrzyku energii. Co oprócz kawy wpływa na nasze samopoczucie? Kolory! Każdy z ponad 16 milionów istniejących odcieni oddziałuje na nasz organizm: bicie serca, oddech, a nawet stosunek do otoczenia. Dlaczego więc nie zaaranżować łazienki w taki sposób, by dodawała nam mocy? W końcu to tutaj najczęściej rozpoczynamy dzień.

 

- Łazienka w każdym domu jest szczególnym miejscem. To w niej spędzamy poranki, bierzemy szybki pobudzający prysznic lub długie odprężające kąpiele. W łazience odpoczywamy i powinniśmy z przyjemnością spędzać czas. Jak każde wnętrze, możemy zaaranżować ją w wielu stylach. Jednak jeśli chcemy, by wystrój dodawał nam energii, warto pokusić się o styl boho - mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway

 

Pstrokaty, pozytywny, boho

Pierwsze wzmianki na temat stylu można znaleźć w XIX wieku we Francji, gdzie mówi się o bohemie, czyli cyganerii artystycznej, która charakteryzowała się swobodnym trybem życia i awangardowym podejściem do sztuki. Członkowie tego kręgu cechowali się pogardą dla konwenansów, sprzeciwiali kulturze mieszczańskiej, wobec trwającego wówczas systemu wartości i obowiązujących zasad. Z tego światopoglądu czerpał też ruch hipisowski działający w latach 60 i 70 XX wieku. Zarówno jedni, jak i drudzy wyrażali swoje poglądy m.in. ubierając się w przyciągające uwagę stroje. Swoje przekonania manifestowali też poprzez sposób urządzania mieszkań inspirowany azjatycką i północnoafrykańską estetyką. Wielobarwny styl boho szybko przeniknął na stałe do świata mody oraz wzornictwa i jest jednym z najpopularniejszych obecnie trendów. Dlaczego?

 

Styl boho to luz, swoboda, wolność, natura, brak zasad, czyli wszystko to, za czym codziennie tęsknimy. Przy tym jest przytulny i pełen mocnych kolorów, które jak wskazują badania naukowe oddziałują na nas na poziomach - emocjonalnym, fizycznym
i społecznym. Oznacza to, że barwy potrafią poprawić humor, wpłynąć na samopoczucie i dodają sił do działania. Jeśli chcemy, by przestrzeń była energetyczna, należy wykorzystać w niej ciepłe odcienie. Najważniejszą rolę odgrywają kolory ziemi, turkusy, czerwienie i żółcie, które mają sprawić, że przebywając w pomieszczeniu będziemy czuć się swobodnie i czerpać z tego przyjemność.

 

- We wnętrzu w stylu boho, kolory sprawdzają się na ułożonych w mozaikę ścianach lub podłogach oraz w dodatkach. Dywany i akcesoria w orientalne desenie? Tutaj jest dla nich miejsce. W takim wnętrzu doskonale prezentują się też kabiny prysznicowe wykonane ze szkła brązowego lub grafitowego, które pełnią rolę ciekawej dekoracji i współgrają z wystrojem całego pomieszczenia - mówi Hanna Błaszak.

 

Wnętrza boho bogate są także w plakaty i zdjęcia. Oryginalnym rozwiązaniem aranżacyjnym może być położenie fototapety z etnicznym motywem lub zamówienie kabiny prysznicowej z wygrawerowanym na szybie wzorem roślinnym lub indywidualnym projektem.  

 

- By zaakcentować wyjątkowy charakter łazienki, warto zadbać o szczegóły. Niezwykłość wnętrza podkreślą detale. Jeśli chcemy, by pomieszczenie było unikatowe, możemy skorzystać z usługi Radaway i wygrawerować na kabinie prysznicowej dowolny wzór.
W przypadku stylu boho idealne będą kwiaty
- mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

Na klimat wnętrza wpływ mają także meble. Atrakcyjności dodadzą te wykonane z naturalnych materiałów np. z surowego drewna o ciemnej barwie. A gdy w naszej łazience występuje drewniany filar - wygraliśmy los na loterii. Słup może stać się niezwykłą ozdobą łazienki. Radaway jest w stanie obudować go kabiną prysznicową, dzięki czemu filar będzie jej efektowną częścią.

 

- Styl boho to doskonała propozycja dla tych, którzy pragną wprowadzić do wnętrza łazienki trochę życia, gdzie każdy może wyrazić siebie i nie przejmować się zasadami związanymi z projektowaniem. Styl, który codziennie będzie dodawał pozytywnej energii - przekonuje Hanna Błaszak.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady