Zaprojektuj to sam – konfiguratory rozwiązań sanitarnych kluczem do personalizacji łazienki

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wykończenie łazienki to spore wyzwanie, wymaga bowiem wiedzy oraz podjęcia szeregu istotnych decyzji. Z pomocą przychodzą producenci rozwiązań sanitarnych, którzy oferują dedykowane narzędzia do projektowania. Dzięki konfiguratorom online użytkownicy mogą nie tylko dokonać wyboru konkretnych produktów, zwizualizować wnętrze, ale także samemu zadecydować o tym, jak będzie wyglądał ich przycisk spłukujący, terminal WC czy odwodnienie prysznicowe.

Design tkwi w szczególe

Przycisk spłukujący to jedyny widoczny element modułów podtynkowych, dlatego warto zadbać o to, aby był nie tylko spójny wizualnie z aranżacją łazienki, ale także, jako detal, przyciągał uwagę i wyróżniał się na tle płytek. Możemy sięgnąć po konkretne modele dostępne w ofercie producenta lub samodzielne zadecydować o wyglądzie przycisku. Z poziomu konfiguratora online, dostępnego na stronie internetowej marki TECE, określamy tło, tj. design ściany, a następnie dopasowujemy interesujący nas model i barwę przycisku. W przypadku serii TECEloop ze szkła użytkownicy mogą wybrać zarówno kolor płytki, ramki do montażu zlicowanego (opcja), jak i klawiszy. Dzięki temu otrzymują produkt zindywidualizowany, zgodny ze swoim gustem i projektem wnętrza.

Po zakończeniu tego procesu generowany jest plik pdf uwzględniający dane techniczne, numery katalogowe i wizualizację, co docelowo ułatwia złożenie zamówienia.

Luksus dobrze zaprogramowany

Czarny czy biały, uruchamiany elektronicznie czy za pomocą przycisków, z funkcją regulacji wysokości miski ustępowej, a może oczyszczania powietrza? Przy wyborze terminala WC TECElux opcji do wyboru jest wiele. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników firma TECE wprowadziła wygodne narzędzie. Konfigurator online, dostępny na stronie producenta, umożliwia precyzyjny dobór poszczególnych elementów i funkcji terminala, co w efekcie oznacza możliwość zaprojektowania produktu idealnie dopasowanego do potrzeb i preferencji użytkowników. To intuicyjna i bardzo prosta w obsłudze aplikacja. Za pomocą kilku kliknięć można dopasować wiele elementów: kolor szkła, rodzaj klawiszy oraz dodatkowe funkcje. W kolejnych krokach określana jest ceramika sanitarna, a także kolor i dekor ściany oraz posadzki łazienkowej. Dzięki tym opcjom możliwe jest zwizualizowanie terminala w konkretnej aranżacji wnętrza. Po skończonej konfiguracji projekt można wydrukować.

Prysznic od linijki

Odwodnienia liniowe, odkąd pojawiły się na rynku, otworzyły nowe możliwości w aranżacji strefy prysznicowej. Zarówno projektanci, jak i ostateczni użytkownicy, zyskali większą swobodę w doborze konkretnych rozwiązań i dopasowania do wymogów technicznych pomieszczenia. Dzięki dostępności narzędzi online, zaprojektowanie tej strefy stało się możliwe także bez wychodzenia z domu.

W przypadku konfiguratora TECEdrainline proces rozpoczyna się od wyboru koloru posadzki i ściany. W następnym kroku określana jest pozycja rynny, np. przy ścianie, w obszarze wejścia czy w wariancie narożnikowym. W zakładce design użytkownik wybiera model rynny i rusztu. Każda z tych opcji rozwija dodatkowe możliwości względem personalizacji – kolor szkła, wzór rusztu czy rodzaj posadzki. Uzupełnieniem są akcesoria montażowe, takie jak sitko czy wkładka syfonowa z membraną.

Na tej podstawie generowany jest dokument z wizualizacją zawierający niezbędne dane potrzebne do złożenia zamówienia.

Zaletą tych narzędzi jest intuicyjność nawigacji, łatwość obsługi, możliwość poznania kompletnej oferty producenta, a przede wszystkim – zaprojektowania łazienki zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Bezcenne!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady