Zasady stosowania luster wg Feng Shui

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Lustra są wszechobecne w naszym życiu. W domu i samochodzie, na ulicy, a także w kosmetyczce - przeglądamy się w nich kilka lub kilkanaście razy dziennie. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że lustra, podobnie jak powierzchnie odbijające się w nich, działają na wielu polach. Z jednej strony mogą przyciągać, a z drugiej odpychać dobrą energię. Mogą też optycznie zmienić niekorzystny kształt pomieszczenia albo sfałszować prawdziwą przestrzeń.

Podstawowe zasady wieszania luster

  1. Im większe lustro, tym lepiej. Przeglądając się w nim, oprócz własnej sylwetki dobrze byłoby widzieć również fragment otoczenia.
  2. Nie należy wieszać luster naprzeciw drzwi wejściowych, wejść na piętra oraz na drzwiach pomieszczeń, w których się zamieszkuje.
  3. Ukrytych strzał wewnątrz mieszkania nie neutralizuje się lustrami - do tego celu warto wykorzystać chociażby roślinność.
  4. Lustro powinno odbijać coś ładnego (miły widok), co przyciągnie do domu pozytywną energię.
  5. Lustro nie może zniekształcać ani przecinać przeglądającej się w nim osoby. Nie należy też trzymać popękanych i stłuczonych luster.
  6. Lustra nie wolno opierać o ścianę - energia w takim ustawieniu przypadkowo odbija się po całym pokoju, a to powoduje chaos i zamieszanie. Zwierciadła muszą być oprawione w ramy lub wpasowane we wnękę, ponieważ ostre krawędzie są źródłem złej energii.

Zastosowanie luster wg Feng Shui

Harmonia otoczenia

Lustro ma harmonizować przestrzeń, tzn. maskować lub niwelować wszelkie ubytki oraz niedoskonałości w kształtach pomieszczeń. Najczęściej wiesza się je na skośnych ścianach i różnego rodzaju występach czyli tam, gdzie brakuje pewnego fragmentu przestrzeni. Często też obkłada się nimi słupy i inne przeszkody. Trzeba jednak pamiętać o ważnej zasadzie a mianowicie o tym, by jak najmniej luster wisiało naprzeciw siebie (tworzą wówczas złudną głębię) lub na wprost drzwi wejściowych (odbijają wpływającą do przestrzeni energię).

Optyczne powiększenie

Inną funkcją lustra jest optyczne powiększanie małych, ciasnych pomieszczeń, np.: ciemnych korytarzy. Lustra nie należy wieszać pod kątem do ściany. Ponadto, osoba przeglądająca się w nim powinna mieć przynajmniej 30 cm wolnej przestrzeni nad głową, bo inaczej poczuje się przytłoczona lub zacznie cierpieć na chroniczne bóle głowy. Nie zaleca się również stosowania modnych ostatnio luster z kawałków, klejonych na ścianie - energie zostaje rozproszona a przeglądający się w nim doznaje uczucia niepokoju.

Spokojny sen

Trzeba pamiętać, że nadmiar luster w sypialni zakłóca sen. Nie należy wieszać lustra w sposób, który umożliwia oglądanie swojego odbicia w łóżku. Lustro powieszone naprzeciw łóżka także nie pozwoli spokojnie spać - umysł zamiast odpoczywać, będzie cały czas w gotowości; człowiek rano obudzi się zmęczony i niewyspany. Jeśli już lustro znajduje się w sypialni, na noc warto je zasłaniać.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady