Jak powinnien wyglądać rozkład posiłków w ciągu dnia u niemowlaka od 7 miesiąca?

zaba  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)
Jeżeli dziecko jest karmione piersią:
- od 7 miesiąca wprowadzamy 1 stały posiłek do diety - najlepiej jeżeli będą to warzywa - przykładowo: zupka jarzynowa, dynia z ziemniaczkiem, marchew z ziemniakiem. Nowości powinniśmy wprowadzać przed południem, początkowo po 2-3 łyżeczki i każdego dnia zwiększać ich ilość. Po ok. 2 tygodniach możemy dodawać do zupek mięsko -najlepiej z królika, indyka, kurczaka, jagnięciny. Powinniśmy też pamiętać, aby każdy pierwszy posiłek danego dnia rozpoczynać od mleka. Stopniowo możemy wprowadzać też soczki, kaszki, deserki.

Jeżeli nasze dziecko jest karmione sztucznie, to w 7 miesiącu nasze dziecko powinno już otrzymywać tylko 3 porcje mleka, za to większe. Przykładowy rozkład posiłków dla takiego maluszka może wyglądać w następujący sposób:

- Zaczynamy od: Mleko, Kaszka, Soczek, Deser, Herbatka, Mleko, Obiadek, Kaszka, Mleko.

Aby wzbogacić nasze posiłki przygotowane w domu możemy dodać do obiadków dwa razy w tygodniu ugotowane i zgniecione na papkę żółtko. Do obiadków można dodać też trochę oliwy z oliwek.

Przy karmieniu piersią oraz karmieniu sztucznym od 10 miesiąca możemy wprowadzać twarożek, aby nasz maluszek miał więcej wapnia. Można podawać też już więcej herbatek oraz soczków.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady