Kiedy warto wynająć drona?

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zabawy dronem stały się kilka lat temu bardzo popularne. Każdy mógł kupić sobie ten gadżet i latać nim po domu, ogrodzie czy parku. Należy jednak pamiętać, że dron to przede wszystkim specjalistyczny sprzęt, który umożliwia wykonywanie zdjęć z powietrza. Używany w biznesie, w geodezji, a także - coraz częściej - przez policję i ratowników. Największą popularnością cieszą się jednak zdjęcia z lotu ptaka. Kiedy więc warto go wynająć?

Czym jest dron?

Definicja określa drona jako bezzałogowy statek powietrzny, który może wykonywać loty samodzielnie, z użyciem autopilota, lub zdalnie sterowane przy pomocy pilota obsługiwanego przez osobę pilotującą z ziemi. Modele służące jedynie rozrywce osiągają niewielkie rozmiary, a ich zasięg obejmuje nie więcej jak kilkadziesiąt metrów. Natomiast sprzęt wykorzystywany w biznesie wyposażony jest w aparat fotograficzny, ma większy zasięg i może dłużej pracować bez konieczności ładowania baterii.

 

Na jakie okazje wynając wilowirnikowca?

 

Nie ma tu żadnych ograniczeń: drony wynajmowane są do fotografowania wszystkich uroczystości i spotkań, z których klient życzy sobie mieć niezwykłe, zachwycające zdjęcia. Obecnie ta forma dokumentacji fotograficznej zyskała sobie ogromną popularność, i nie bez powodu. Zdjęcia wz lotu ptaka w niczym nie przypominają nudnych zdjęć wykonywanych “z ręki”: są oryginalne, dynamiczne i warte zapamiętania.

A okazje, na które warto “zaprosić” drona są rozmaite:

  • ślub,

  • urodziny,

  • rocznica ślubu,

ale doskonale ukażą także:

  • zabytki - z pewnością widzieliście krążące w sieci filmiki przedstawiające piękne zamki, ruiny czy obiekty sakralne - są wykonane właśnie przed drony,

  • tereny turystyczne i regiony - dla zachęcenia turystów do odwiedzenia regionu, ich władze często decydują się na jego prezentację w formie filmu wykonanego z lotu ptaka. To pozwala zobaczyć więcej i skutecznie przyciąga zwiedzających,

  • miasto - podobnie jak wyżej, film dokumentujący urodę i wyjątkowy charakter miasta, przyciąga do niego turystów, ale także inwestorów. Film z drona może więc być nie tylko wizytówkę, ale także skutecznym narzędziem marketingowym.

Wyższość drona nad fotografem

No cóż, zdjęcia wykonane przez fotografa, nawet profesjonalnego, mogą szybko znudzić. Ukazują zarówno ludzi, jak i obiekty czy pomniki przyrody z jednej tylko perspektywy. Natomiast znacznie więcej szczegółów i nowe oblicze dobrze nam znanych obiektów ukaże filmik wykonany dronem. Na uroczystości takie jak ślub i wesele, zwłaszcza w plenerze, szczególnie na te okazje warto go wynająć. Tłum gości sfotografowany z lotu ptaka, para młoda w czasie składania przysięgi małżeńskiej - takie zdjęcia będą stanowiły wspaniałą pamiątkę na całe życie. Wielowirnikowa maszyna może krążyć także pomiędzy gośćmi, dokumentując zabawne sytuacje i wzruszające spotkania. Dotrze wszędzie tam, gdzie nie dostanie się fotograf - jest od niego szybszy i zwinniejszy.

 

Podsumowując, drona warto wynająć zawsze wtedy, gdy chcemy mieć profesjonalną dokumentację fotograficzną lub filmową jakiegoś miejsca lub sytuacji. Tak uzyskane nagranie jest nie tylko pełne i zawiera mnóstwo nieosiągalnych dla fotografa szczegółów, ale jest także atrakcyjne i stanowi piękną pamiątkę.

Polecane strony

Filmy i zdjęcia z drona
Tutaj znajdziesz profesjonalne studio, które wykonuje niepowtarzalne ujęcia z powietrza.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: