Jak jeść mango

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Mango to indyjski owoc o specyficznym, cierpkim imbirowym smaku. Oprócz tego, że w sam sobie stanowi smaczną przekąskę, możesz używać go jako dodatek do różnych sałatek owocowych lub ozdobę do drinków.

Owoce mangoJak zabrać się do zjedzenia mango?

Musisz wiedzieć, że mango ma w środku dużą pestkę, która jest trudna do usunięcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy obierzesz mango jak ziemniaka i pokroisz w plasterki. Nie staraj się, usuwać pestki. Jeżeli owoc będzie dojrzały możesz doprowadzić do rozgniecenia miąższu.

Dobrym sposobem może być również jedzenia mango jak kiwi. Możesz pokroić go na cztery części (pamiętając o pestce) i wyjadać miąższ łyżeczką.

Jeżeli chcesz by mango ładnie prezentowało się na stole istnieje idealny sposób na jego pokrojenie. Przekrój mango wzdłuż osi, by jedna część była bez pestki, a druga z pestką. Zajmij się najpierw kawałkiem bez pestki. Połóż odkrojony kawałek skórką do deski i natnij miąższ w kostkę, tak by nie przekroić skórki. Następnie cały kawałek odwróć na zewnątrz. Powstanie wtedy jeż z naciętych kostek. Jedz odrywając kostka po kostce. Drugi kawałek okrój wokoło pestki. Otrzymasz paski, które również natnij w kostkę. Tak pięknie wyglądające mango możesz postawić na stole do konsumpcji.

Przy wyborze owocu przede wszystkim zwróć uwagę na skórkę. Powinna być jędrna, ale również powinna ustępować pod naciskiem kciuka. Jeżeli zdarzy Ci się kupić mango nie do końca dojrzałe, wystarczy, że pozostawisz je na kilka dni w temperaturze pokojowej.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Koko | 2017-02-17 18:05
Dziękuję za poradę !