Orzechowe święta – Tarte Orzechy włoskie, Tarte Orzechy laskowe i Tarte Migdały marki BackMit

flyprpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Desery to prawdziwa kwintesencja świątecznych aromatów. To one w dużej mierze odpowiadają za nasze zapachowe skojarzenia z tym wyjątkowym czasem. Korzenne przyprawy, orzechy, migdały czy mak – tych składników nie może zabraknąć w bożonarodzeniowym menu. Nie każdy jednak lubi spożywać je w całości. Tarte Orzechy włoskie, Tarte Orzechy laskowe oraz Tarte Migdały marki BackMit to doskonała recepta dla wymagających łasuchów, którzy nie chcą rezygnować z prawdziwie świątecznych, tradycyjnych smaków.

Subtelnie i delikatnie

Coraz więcej osób poszukuje oryginalnych przepisów na wigilijne dania. Standardowe menu niektórym już nie odpowiada, pragną zaserwować swoim gościom innowacyjne potrawy, które jednocześnie będą zgodne z tradycją. W tym celu niejednokrotnie sięgają po bakalie. Orzechy niemal od zawsze obecne były na świątecznym stole. Ich symbolika jest bowiem znacząca. Migdały były niegdyś alegorią nadziei i nowego życia, orzech włoski mądrości, natomiast laskowy – płodności, tajemnicy czy pieniędzy. Większość potraw opartych na orzechach – nie tylko tych wigilijnych – kojarzy się zazwyczaj z jedną, niezwykle czasochłonną i nielubianą czynnością – z siekaniem. Nie każdy bowiem przepada za twardymi owocami orzecha w delikatnym cieście, nie wszyscy też mogą pozwolić sobie na spożywanie takich propozycji. Tarte warianty orzechów i migdałów to doskonała alternatywa dla tych, którzy uwielbiają charakterystyczną smakową nutę, ale cenią też delikatność i jednorodność masy spożywanej potrawy.

Symbolika w nowoczesnym wydaniu

Składniki potraw – podobnie jak ich liczba na wigilijnym stole – posiadają genezę związaną z religijnymi wierzeniami. Z tego względu w większości polskich domów co roku spotkać można podobne zapachy i wigilijne dania. Czasem jednak sięgamy po nowe propozycje oparte o zasadę 12 potraw i charakterystyczne produkty. Tu świetnie sprawdzą się propozycje marki BackMit – Tarte Migdały, Tarte Orzechy włoskie i Tarte Orzechy laskowe. Krokiety z orzechami, migdałowe rogaliki, ciasta wzbogacone mielonymi orzechami, posypki z tartych migdałów - wszystkie te dania czy akcenty smakowe przybierają inną formę niż te tradycyjne, jednak ogólna kompozycja składników odpowiada klasyce. W końcu w każdym przepisie – i zwyczaju – dopuszczalna jest delikatna modyfikacja pod kątem potrzeb i preferencji odbiorców.

Tarte Orzechy włoskie, Tarte Orzechy laskowe oraz Tarte Migdały marki BackMit to przepis na doskonałe Święta Bożego Narodzenia. Najwyższej jakości składniki i brak sztucznych dodatków odpowiadają za bogaty smak i poruszający zmysły aromat. Dopracowany do perfekcji sposób obróbki sprawia, iż otrzymujemy produkt delikatny w smaku i konsystencji, a przy tym nie tracimy nic z tak charakterystycznego, szlachetnego zapachu tradycyjnych, świątecznych potraw.

Tarte Orzechy włoskie marki BackMit

Masa netto: 200 g

Cena brutto:  9,59

Producent: VOG Sp. z o.o.

Tarte Orzechy laskowe marki BackMit

Masa netto: 200 g

Cena brutto:  10,99

Producent: VOG Sp. z o.o.

Tarte Migdały marki BackMit

Masa netto: 200 g

Cena brutto:  9,59

Producent: VOG Sp. z o.o.

Firma VOG Polska Sp. z o.o.  powstała w 1994 roku, początkowo pod nazwą KRESTO- Polska. W 1999 pozyskała nowego właściciela VOG AG-austriackie przedsiębiorstwo z centralno-europejską kompetencją, własnymi spółkami w 7 krajach, doświadczeniem w produkcji win i oleju jadalnego, jak również w imporcie oraz w handlu produktami spożywczymi i przemysłowymi. Przedsiębiorstwo VOG Polska Sp. z o.o. spełnia również wymagania International Food Standard ( IFS) na poziomie wyższym.Certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką jakość produktów.

VOG Polska Sp. z o.o.

ul. Przemysłowa 8

96-100 Skierniewice

www.vog.pl

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady