Jak pomóc biednym?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Na świecie żyje mnóstwo biednych ludzi, dla których każda pomoc jest cenna. My przedstawiamy sposoby na to, by im pomóc i jednocześnie samemu zbyt wiele nie stracić.

"Pajacyk"

Najprostszym sposobem niesienia pomocy ludziom najuboższym jest akcja pajacyk. Wchodzimy na stronę www.pajacyk.pl i klikamy w brzuszek pajacyka. Każde kliknięcie to 5 groszy na obiady dla biednych dzieci. Dzięki temu można nakarmić ok. 5 tysięcy najbardziej głodujących. W pajacyka możemy kliknąć raz na dobę.

"Okruszek"

Inną stroną, która również funduje ludziom posiłki jest www.okruszek.org.pl. Po wejściu do serwisu, klikamy w chleb - najlepiej każdego dnia.

"Polskie serce"

Dobrodusznością wykażemy się także na stronie www.polskieserce.pl. Wchodzimy i klikamy na 1 grosik. Za każde kliknięcie zbierane są pieniądze dla osób cierpiących na serce. Swojego "grosika" możemy dorzucić co 24 godziny.

1% podatku 

Bardzo popularnym sposobem pomagania biednym i schorowanym ludziom jest przekazywanie 1% naszego podatku - nas to nic nie kosztuje, a innym może naprawdę pomóc.

Używane rzeczy

Wielu z nas wyrzuca na śmietnik niepotrzebny sprzęt lub meble, np.: wersalki, krzesła, stoliki. A przecież są ludzie, którzy często o takie właśnie rzeczy proszą na łamach gazet lub w serwisach internetowych. Możemy zapytać też w pobliskiej parafii - wymieniając lodówkę czy telewizor na nowy sprzęt, stary możemy podarować komuś kto bardzo tego potrzebuje. Bardzo wiele osób prosi również o ubrania dla siebie i dzieci - zamiast wyrzucać stare rzeczy do kosza, możemy obdarować nimi najbiedniejszych. Podobnie powinniśmy uczynić z zabawkami, którymi nasze dzieci już się nie bawią.

Nietrafione prezenty

Często jesteśmy niezadowoleni z prezentów, jakie otrzymujemy z różnych okazji. Jeśli dostaliśmy mało gustowny szalik, pluszowego misia czy paczkę słodyczy, których nie powinniśmy jeść albo za którymi nie przepadamy, możemy je oddać biednej rodzinie. To, co nam wydaje się niepotrzebne i banalne, dla nich może być przedmiotem marzeń.

Zbiórka charytatywna

W dużych sklepach często organizowane są zbiórki charytatywne. Wolontariusze proszą, aby wkładać do koszy jedzenie dla biednych, szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą. My też możemy pomóc, wrzucając chociażby jeden produkt kupiony w tymże sklepie. Jeśli każdy klient postąpi podobnie, wspólnie nakarmimy mnóstwo głodujących ludzi.

Wolontariat

Aby pomóc biednym dzieciom, powinniśmy w wolnym czasie zainteresować się wolontariatem. Na stołówkach w organizacjach zajmujących się takimi dziećmi, możemy pomagać w przygotowywaniu i rozdawaniu posiłków. Ponadto, możemy bez pobierania jakichkolwiek opłat, uczyć najmłodszych czytania i pisania.

Adopcja

Bardzo szczytną akcją, organizować przez fundacje jest adopcja dziecka z Afryki. Opłacamy naukę, na którą nie stać jego rodziców. Koszt takiej opieki wynosi ok. 50 zł miesięcznie. Dzięki naszej pomocy dziecko może się uczyć, ale też utrzymywać kontakt z nami poprzez przysyłanie nam listów, a nawet rodzinnych zdjęć. Taka adopcja może być związana również z ponoszeniem kosztów za wyżywienie bądź leczenie dziecka.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady