Flirtowanie to sztuka - jak flirtować?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Flirt to niezwykła gra pomiędzy dwojgiem ludzi, polegająca na podtrzymaniu dobrego nastroju, pozyskaniu czyjejś sympatii lub urozmaiceniu relacji. Sztukę flirtowania jedni mają we krwi, inni uczą się jej z czasem. Jeśli chcesz zostać mistrzem flirtu, musisz nieustannie go praktykować.

Sztuka flirtowania

Flirt dziewczyny z chłopakiemGesty i ruchy

Pamiętaj o naturalnej, wyprostowanej postawie. Poruszaj się śmiało i z energią, stosuj tzw. otwarte ruchy dłoni i ramion. Aby zrobić większe wrażenie na płci przeciwnej, podkreślaj strojem walory swojej figury.

Kontakt wzrokowy

Najważniejszym narzędziem flirtu są oczy. Musisz utrzymywać kontakt wzrokowy z osobą, która Ci się podoba - w przeciwnym razie zainteresowanie szybko minie. Na początek rzuć przeciągłe, trwające 2-3 sekundy spojrzenie a potem szybko odwróć głowę na kilkanaście sekund. Następnie skieruj wzrok ponownie na obiekt swoich zainteresowań, ale tym razem niech spojrzenie trwa nieco dłużej. Zawsze staraj się patrzeć drugiej osobie prosto w oczy - jeśli pierwsze spojrzenie umknęło jej uwadze, przy drugim na pewno Cię zauważy. Trzecie spojrzenie powinno być najdłuższe i najśmielsze.

Uśmiech

Kontakt wzrokowy wzbogacaj uwodzicielskim uśmiechem. Nie obawiaj się, że zostanie to negatywnie odebrane - uśmiech zazwyczaj spotyka się z dobrą reakcją. Jeśli druga strona go odwzajemni, będziesz mógł rozpocząć flirt posługując się już słowami. Pamiętaj, że chętniej flirtuje się z osobami pełnymi entuzjazmu oraz autentycznej radości życia - cechy te sugerują, że ktoś z taką samą siłą będzie potrafił zaangażować się w emocjonalny związek.

Rozmowa

Do odważnych świat należy! Rozmową nie ryzykujesz nic, a możesz zyskać wiele. Staraj się częściej pytać, a zdecydowanie mniej opowiadać o sobie - w ten sposób okażesz zainteresowanie drugą stroną, pozostawiając jednocześnie pewien margines tajemniczości. Flirtując, nie odpowiadaj na pytania monosylabami, gdyż może to być odebrane jako lekceważenie i brak zainteresowania. Powiedź coś ciekawego o sobie, ale też pozwól rozmówcy otworzyć się i "wygadać". Jeśli zauważy, że można z Tobą porozmawiać również o trudnych i poważnych sprawach, szybciej obdarzy Cię zaufaniem.

Komplementy

Komplementuj drugą stronę, ale rób to w sposób niebanalny. Dobry komplement powinien być związany z rzeczywistym elementem urody bądź charakteru, dlatego wcześniej poobserwuj partnera. Pamiętaj, aby słowa podziwu były szczere, życzliwe i naturalne. Jeśli zaś usłyszysz komplement pod swoim adresem, nie zapomnij powiedzieć "dziękuję".

Flirt w stałym związku

Musisz wiedzieć, że flirtują nie tylko single, ale i osoby będące stałych związkach. Robią to głównie po to, by się przekonać czy są w stanie jeszcze kogoś poderwać albo zwyczajnie z nudów - w stałym związku temperatura w którymś momencie zaczyna opadać i nadchodzi szara codzienność a taki niewinny flirt może wprowadzić pewne pozytywne ożywienie. Flirt dla zabawy i "kondycji"? Tylko pod warunkiem, że ustalisz określone granice, których nie można przekroczyć. To dość ryzykowna zabawa - dobra tylko przy dojrzałym i odpowiedzialnym podejściu do tematu. Pamiętaj, że z pozoru niewinna gra słów i gestów może przerodzić się w coś naprawdę niebezpiecznego, łącznie ze zdradą. Jeśli więc posiadacz naturalnie skłonności do flirtu, uważaj by oddając się temu zajęciu nie przekroczyć stosownych granic.

Flirtowanie w miejscu pracy

Zakład pracy może sprzyjać flirtowaniu. Okazji jest naprawdę wiele - wspólna kawa, wyświadczanie sobie przysług, praca na tym samym projektem - czasem trudno powstrzymać się od rzucenia zalotnego uśmiechu czy delikatnego poklepania po ramieniu. Pamiętaj jednak, że biuro to nie najlepsza przestrzeń do jakichkolwiek damsko-męskich rozgrywek. Niektórym osobom flirtowanie może mylić się z mobbingiem - musisz wiedzieć, gdzie kończy się granica niewinnego flirtu, a gdzie zaczyna już molestowanie lub inne tego typu działania.

TAGI:

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady