Jak zdjąć obrączkę lub pierścionek ze spuchniętego palca

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Obrączka utknęła na Twoim palcu i nie możesz jej ściągnąć? Zanim zdecydujesz się na zniszczenie obrączki lub pierścionka - wypróbuj nasze sposoby.

Taka sytuacja może być wynikiem spuchniętych palców, zbyt długiego noszenia obrączki na palcu bez jej ściągania albo może powstać wskutek włożenia zbyt ciasnego pierścionka na palec. Zanim zdecydujesz się na rozcięcie pierścionka u jubilera (ostateczność), spóbuj pozbyć się problemu w jeden z następujących sposobów.

Posmaruj

Podstawowa metoda to posmarowanie palca substancją, która ułatwi zsunięcie obrączki. Możesz posłużyć sie mydłem, kremem, oliwą albo masłem. Innym sposobem może być nalanie wody do umywalki lub miski - zanuż ręce i spróbuj zsunąć obrączkę pod wodą.

Zmniejsz opuchliznę palców

Jeżeli problem z sunięciem obrączki powstał w wyniku opuchlizny palców to możesz spróbować zmniejszyć opuchliznę. Powodów opuchlizny może być bardzo wiele i nie zawsze będzie możliwe osiągnięcie jakichkolwiek efektów w krótkim czasie. Możesz jednak spróbować następujących sposobów:

  • wymasuj palec, na którym tkwi obrączka,
  • podnieś ręce nad głowę i zrób palcom odrobinę gimnastyki,
  • namocz ręce w letniej wodzie - opuchlizna może być powodowana np. przez zbyt ciepłe kąpiele, ale też przez styczność ze zbyt niskimi temperaturami; opuchlizna rąk może wystąpić także w związku ze skokami temperatury,
  • poruszaj się trochę i postaraj głęboko oddychać - lepsze krążenie ułatwi ustąpienie opuchlizny.

Spróbuj genialnego sposobu ze sznurówką

Kolejnym sposób na zdjęcie obrączki wymaga zastosowania cienkiego sznurka, najlepiej sznurówki albo żyłki. Sznurek owiń dokładnie wokół palca powyżej obrączki, a tuż przy obrączce wsuń sznurek przez obrączkę na drugą stronę. Teraz postaraj się powoli zsuwać obrączkę stopniowo odwijając sznurek po drugiej stronie obrączki. Jak to zrobić możesz zobaczyć na poniższym filmie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~impressimo | 2015-10-30 22:30
Obrączka lub pierścionek nie chce zejść z palca? Dojedziemy na terenie Warszawy i okolic. Bezpiecznie usuniemy z palca obrączkę lub pierścionek. Oferujemy również naprawę lub wykonanie na nowo, zdjętej biżuterii. Tel. 513466882 kontakt@impressimo.pl

Najnowsze porady