Sposoby na opuchnięte palce

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 1)

Spuchnięte palce mogą być spowodowane urazem, ciążą, problemami z nerkami, kłopotami z krążeniem lub innymi stanami chorobowymi. Przeczytaj co możesz zrobić, aby zmniejszyć opuchliznę.

Spuchnięte palce dłoni

Wymasuj swoje palce

Masaż dłoni i palców poprawi krążenie w Twoich palcach i pomoże w ustąpieniu opuchlizny. Masuj za pomocą kciuka i palca wskazującego drugiej ręki starając się wymasować każdy palec oddzielnie, wykonując mocne ruchy wzdłuż każdego palca.

Ruszaj palcami i ćwicz

Ćwiczenie palców pomoże w ustąpieniu nadmiernych płynów - ruch palcami spowoduje napłynięcie krwi, co doprowadzi do zwiększenia ciśnienia niezbędnego do usunięcia opuchlizny.

W ramach ćwiczeń możesz pisać na klawiaturze komputera, zginać palce lub użyć jednego z licznych urządzeń do ćwiczenia palców. Każdy ruch będzie sprzyjał ustąpieniu opuchlizny.

W ustąpieniu opuchlizny może także pomóc krótki kilkunastominutowy spacer, ponieważ pobudza on krążenie krwi.

Dodatkowo staraj się regularnie unosić ręce nad głowę, a przynajmniej nad poziom serca i utrzymuj je w tej pozycji przez pewien czas.

Stosuj przeciwobrzękowe rękawiczki uciskowe

Rękawiczki uciskowe wywierają nacisk na Twoje dłonie i palce co powstrzymuje nadmierny napływ płynów. Takie rękawiczki nie stanowią dużego wydatku i łatwo je dostać w aptece lub w sklepach ze sprzętem medycznym. Warto skonsultować się z lekarzem przed ich użyciem.

Ogranicz sól w Twojej diecie

Zbyt duża ilość soli w Twojej diecie powoduje, że Twój organizm zatrzymuje zbyt dużo wody, co między innymi może prowadzić do opuchlizny palców. Ogranicz spożycie soli i zastąp ją innymi przyprawami, najlepiej ziołami.

Unikaj zbyt niskich i zbyt wysokich temperatur

Opuchlizna może być także skutkiem przebywania w zbyt niskiej temperaturze lub też wręcz przeciwnie, może być związana z reakcją na gorąco. Przede wszystkim unikaj gorących kąpieli, które mogą zwiększyć opuchliznę. Podobnie w przypadku przebywania na mrozie lub też zimnych pryszniców, aczkolwiek jeżeli opuchlizna spowodowana jest urazem, to zimne okłady mogą pomóc w ustąpieniu opuchlizny.

Jeżeli opuchlizna z Twoich palców nie ustępuje to koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Iga | 2018-10-18 13:55
Moja mama miała spuchniętą całą rękę po upadku. Bardzo jej wtedy pomogły zabiegi drenażu limfatycznego. Ona chodziła na Słomczyńskiego, znalazła ich na stronie rehabilitacje .org i tam robili jej te zabiegi rękami terapeuty nie żadne urządzenia czy coś i po tym faktycznie miała dużo lepszą rękę.

Najnowsze porady