Jak dbać o paznokcie akrylowe?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Dobrze zrobione tipsy akrylowe służą przez długi czas. To najlepszy sposób dla kobiet, których paznokcie są na tyle słabe, że nie można ich zapuścić na pożądaną długość. Trzeba jednak pamiętać, że choć "akryl" jest piękną ozdobą dłoni, to niestety nie niezniszczalną. Niewłaściwe postępowanie może powodować pęknięcia i odpadanie tipsów, dlatego warto wiedzieć jak je pielęgnować. Poniżej znajduje się kilka cennych rad.

Pielęgnacja paznokci akrylowych

Przez 7 dni po założeniu tipsów nie należy przeprowadzać zabiegu manicure. Zbyt wczesne odpychanie, skubanie bądź wycinanie skórek może powodować zapowietrzenia. Warto zaopatrzyć się w specjalną oliwkę do skórek i używać jej codziennie wieczorem - dzięki niej skórki będą wyglądać na zadbane i nawilżone, a z czasem będzie je coraz łatwiej usuwać.

Warto codziennie smarować akryl oliwką (może być dziecięca), a później także paznokcie pod nim. Zawarty w oliwce tłuszcz nie pozwoli wyschnąć naturalnym paznokciom, a wsmarowany w akryl spowoduje, że ten stanie się bardziej sprężysty i nie będzie pękał. 

Przedłużonych paznokci nie należy skracać samodzielnie. Użycie do tego celu pilnika zwykle skutkuje odwarstwieniem się akrylu od wolnego brzegu (końcówki) paznokcia, zaś przycięcie cążkami powoduje w masie mikropęknięcia, które osłabiają budowę paznokcia i prowadzą do pęknięć oraz złamań.

Nosząc tipsy akrylowe warto regularnie stosować mydło antybakteryjne, aby zapobiec wystąpieniu grzybicy. Po każdym umyciu rąk należy dokładnie osuszyć dłonie. Bakterie powodują zmianę kolory płytki paznokcia oraz jej trwałe uszkodzenia. Mycie rąk mydłem antybakteryjnym kilka razy dziennie uchroni przed zarazkami i rozwojem choroby.

W przypadku niewielkiego zapowietrzenia należy umyć i osuszyć dłonie, a następnie odtłuścić paznokieć specjalnym preparatem lub zmywaczem bez witamin i pomalować bezbarwnym lakierem "zalewając" zapowietrzenie. Duże zapowietrzenia wymagają wizyty u kosmetyczki w celu skorygowania problemu.

W przypadku tipsów akrylowych należy używać zmywacza niezawierającego acetonu - każdy inny może rozpuścić akryl i spowodować, że zacznie on odchodzić bądź stanie się na stałe miękki i gumowaty.

Sztuczne paznokcie nie służą do podważania, odkręcania, przecinania i zeskrobywania czegokolwiek - do tego rodzaju czynności przeznaczone są odpowiednie narzędzia, których należy używać aby nie zniszczyć tipsów.

Jeśli sztuczny paznokieć odpadnie, lepiej nie próbować przyklejać go samodzielnie. Wykorzystanie do tego celu kleju typu Super Glue jest co najmniej nierozsądne - może wykończyć naturalną płytkę paznokcia. Koniecznie trzeba wybrać się do kosmetyczki i dosztukować brakującego tipsa.

A jeśli odpadnie więcej sztucznych paznokci, reszty nie należy zrywać samemu. W takie sytuacji pomoże tylko kosmetyczka. Po zdjęciu wszystkich tipsów warto nałożyć oliwkę regenerującą.

O dłonie należy dbać zawsze, a już szczególnie w przypadku noszenia tipsów. Wykonując codziennie prace domowe trzeba używać gumowych rękawic - w większości środków czyszczących znajdują się substancje żrące, które bardzo źle wpływają na akryl. Nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą się ładnie i elegancko prezentowały na zniszczonych dłoniach.

Mniej więcej po 3-4 tygodniach od wykonania zabiegu, akryl należy uzupełnić lub zdjąć.

Warto stosować się do zaleceń kosmetyczki, zwłaszcza jeśli chodzi o częstotliwość wizyt. A w razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadawać pytania - dobra stylistka paznokci udzieli satysfakcjonującej odpowiedzi na każde z nich.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady