Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kapelusze latem osłaniają przed słońce, a zimą ozdabiają i dodają szyku. Dodatek ten podkreśla urodę, o ile jest idealnie dopasowany do kształtu twarzy.

Kapelusz a kształt twarzy

Twarz drobna

Należy wybierać kapelusze z wąskim rondem i niską główką, a unikać kapeluszy z szerokim rondem, które mogą jeszcze bardziej przyćmić małą buzię i sprawić, że całkowicie ją ukryją.

Twarz okrągła

warto wybierać kapelusze o geometrycznym kształcie, które optycznie wydłużają buzię - z wyższą, ale płytką główką. Można też spróbować kapelusza spiczastego, pofałdowanego lub przekrzywionego na bok (optycznie wysmukli buzię). Szersze ronda zmniejszą twarz, ale nie należy przesadzać - zbyt szerokie mogą ją optycznie poszerzyć. Nie należy nosić kapeluszy o okrągłym lub zaokrąglonym kształcie.

Twarz owalna

Jest uznawana za idealny kształt twarzy. Do owalnej buzi pasują wszystkie fasony kapeluszy - można w nich przebierać bez obaw, że któryś ją oszpeci.

Twarz kwadratowa

Należy wybierać takie kapelusze, które optycznie wydłużają twarz i łagodzą ostre rysy szczęki. Najlepszym wyborem będzie noszony blisko linii włosów, odsłaniający twarz, o delikatnym kształcie kapelusz. Należy go nosić wysoko na czole, delikatnie przekrzywiając na bok. Zdecydowanie należy unikać poszerzania twarzy - nie powinno się zsuwać kapelusza na tylną część głowy.

Twarz podłużna

Do takiego kształtu twarzy pasują kapelusze rozkloszowane, z szerokim rondem i głęboko osadzoną główką. Pozwolą złagodzić rysy twarzy, optycznie ją skrócą i nieco poszerzą. Kapelusz powinien jak najbardziej przylegać do głowy. Należy wystrzegać się wąskich rond, które dają efekt odwrotny do zamierzonego.

Twarz kanciasta

Należy szukać kapeluszy, które złagodzą zaostrzone rysy twarzy. Warto wybierać falujące, miękkie ronda oraz wyrzeźbione, fałdowane, asymetryczne kształty. Dobrym rozwiązaniem są kapelusze z wystającymi, sterczącymi elementami, które odwracają uwagę od twarzy. Należy unikać noszenia kapeluszy przekrzywionych na bok - to uwydatnia szpiczastą brodę.

Rozmiar i kolor kapelusza

Oprócz fasonu kapelusza, ważny jest jego rozmiar - nakrycie głowy nie powinno być zbyt małe (będzie uwierać w głowę), ani zbyt duże (będzie z niej spadać). Warto zwrócić uwagę również na kolor kapelusza - ciemne kolory dają złudzenie głębi i zmniejszenia; jasne natomiast optycznie powiększają twarz. Przy cerze naczynkowej, trądziku różowatym lub po prostu częstym czerwienieniu się twarzy, lepiej unikać nakryć głowy w odcieniach czerwieni.

Przed kupnem kapelusza, należy go zawsze przymierzyć i zastanowić się, czy akurat to nakrycie głowy będzie pasowało do preferowanego stylu i ubrań wiszących w szafie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: