Jak dobrać koszulę do garnituru

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Ubierasz garnitur? Koniecznie naucz się dobierać do niego odpowiednią koszulę!

Garnitur z koszulą

Odpowiedni krój koszuli

Najbardziej powszechny jest krój luźny, ale ten wygląda dobrze tylko na mężczyznach o potężnej sylwetce. Jeśli jesteś szczupły, unikaj takiego fasonu. Z kolei najbardziej klasyczny i uniwersalny jest krój regularny - pasuje do każdej budowy ciała. Jest jeszcze krój taliowany, polecany głównie panom o sylwetkach szczupłych i klasycznych.

Zwróć uwagę na długość rękawów - odpowiednia koszula to taka, której rękaw wystaje 1 cm spod rękawa marynarki. Podczas ruchu rękami oba mankiety powinny być takiej samej długości. Na oficjalne przyjęcia wybieraj koszule z podwójnymi mankietami, ale pamiętaj że niezbędne są do nich spinki. Z kolei na mniej oficjalne okazje możesz wybrać koszulę z mankietami pojedynczymi.

Dobrze dopasowany kołnierzyk

Istnieją różne typy kołnierzyków, ale najbardziej znane są trzy. Standardowy, czyli prosty nadaje się zarówno na uroczystą kolację, jak i na co dzień - do biura. Kołnierzyk typu włoskiego posiada szeroko rozstawione krawędzie, co sprawia że wygląda bardzo elegancko. Natomiast kołnierzyk zapinany (button-down) uważany jest za mniej formalny a nawet sportowy, nie pasuje więc na oficjalne przyjęcia.

Kołnierzyk nie może być zbyt ciasny - po zapięciu koszuli pod samą szyję, nie powinien on dotykać ciała. Jeśli możesz wsunąć jeszcze dwa palce pomiędzy kołnierzyk a szyję, to wybrałeś idealną koszulę. Większa przerwa świadczy o tym, że kołnierzyk jest zbyt luźny - po zawiązaniu na nim krawata, zacznie się brzydko zwijać.

Idealny kolor koszuli

Do białego garnituru idealnie pasują delikatne pastele.

Z czarnym garniturem najlepiej prezentują się wszystkie odcienie różowego i niebieskiego, a także białe, żółte i beżowe koszule.

Do beżowego lub brązowego garnituru wybieraj koszule białe, kremowe, błękitne i różowe.

Granatowy garnitur doskonale wygląda w połączeniu z białymi, jasnoniebieskimi oraz jasnoróżowymi koszulami.

Do garnituru w paski lub z połyskiem pasują wyłącznie koszule w jednolitym kolorze.

Jeśli nadal masz problem z dopasowaniem koloru koszuli do garnituru, pamiętaj że biała będzie zawsze na miejscu. A jeśli chcesz trochę poeksperymentować, doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju pastele. Do marynarki w paski wybierz koszulę bez wzoru albo z pdobnym wzorem, tyle że różniącym się skalą, np.: jeśli na marynarce są szerokie paski w dużych odstępach, możesz wybrać koszulę w cieniutkie paski, blisko siebie. Pamiętaj też, że najmniej modnym wzorem koszul jest kratka.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady