Jak nauczyć się chodzić w szpilkach?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Nogi w szpilkach wyglądają seksownie i bardziej elegancko, niż w innych butach. Niestety chodzenie w nich to prawdziwa sztuka, często wymagająca długiego treningu.

Buty

Podstawową zasadą jest dobranie odpowiednich butów, najlepiej skórzanych. Skóra dopasowuje się po pewnym czasie do stopy, dlatego powinnyśmy dopasowywać je idealnie do stopy. W butach z innego materiału możemy zastosować wkładki silikonowe, które poprawiają komfort chodzenia.

Ćwiczenia

Swoją przygodę ze szpilkami zaczynamy od treningu - ćwiczenia postawy wykonujemy w domu przed lustrem, aby móc oglądać efekty. Patrzymy przed siebie, a nie pod nogi - dla ułatwienia możemy położyć sobie na głowie książkę. Wyprostowany kręgosłup i prosto ustawiona głowa uchronią nas przed panicznym wymachiwaniem rękami. Stopę stawiamy na palcach tak, żeby nie tłuc obcasem o podłogę - jest to mało eleganckie. Poruszamy się małymi krokami, zginając kolana i uważnie stawiając stopy. Ważna jest praca całej sylwetki - dając krok lewą nogą poruszamy równocześnie prawą ręką, delikatnie zginając dłoń i chowając kciuk (ramię idzie lekko do przodu). Staramy się, aby wykonywane przez nas ruchy były subtelne i kobiece. Chodzenie w szpilkach można porównać do treningu na siłowni - im częściej będziemy chodzić na wysokich obcasach, tym szybciej nasza stopa przyzwyczai się do takiego ułożenia.

Relaks

Po dniu spędzonym na wysokich obcasach, nasze nogi potrzebują odpoczynku. Robimy więc masaż stóp, a potem bierzemy gorącą kąpiel. Na koniec stosujemy naprzemiennie zimny i gorący prysznic - zmienna temperatura pobudza krążenie krwi i odpręża stopy. Po kąpieli nakładamy krem nawilżający, aby uniknąć rogowacenia skóry i odcisków.

Jeśli chodzenie w szpilkach sprawia nam ogromne trudności, powinnyśmy najpierw nauczyć się chodzić w butach na koturnach - o wiele łatwiej utrzymać w nich równowagę.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady