Wszystko, co powinnaś wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

media  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Osocze bogatopłytkowe (PRP) już od kilku lat sukcesywnie zdobywa zaufanie pacjentów medycyny estetycznej. Nie ma co się temu dziwić, jest to zabieg bardzo wyjątkowy - naturalny i dający przy tym naprawdę widoczne efekty. Decydując się za zabieg powinniśmy jednak wiedzieć o nim więcej! O tym, jak działa i jakie daje efekty rozmawiamy z dr n. med. Anną Marią Wasilewską, lekarzem medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

PRP jest to porcja oddzielonego osocza krwi własnej pacjenta, w którym stężenie płytek jest wyższe niż przeciętne. Pobrana krew zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu, a w wyniku tego procesu uzyskuje się trzy warstwy płynowe. Pierwsza warstwa - od dołu to oddzielone erytrocyty, druga to koncentrat PRP a na samej górze znajduje się osocze ubogopłytkowe. Frakcję bogatopłytkową ew. dodatkowo ubogopłytkową pobiera się do osobnej strzykawki i po dodaniu aktywatora płytek podaje pacjentowi w formie mezoterapii.

A jak działa ten zabieg?

Po wstrzyknięciu uzyskanego osocza do tkanek rozpoczyna się cała kaskada reakcji sprzyjających naprawie tkanek. Efekt biostymulujący, jaki wywołuje PRP, polega na aktywacji różnych typów komórek przez tzw. czynniki wzrostu zawarte w płytkach, które stymulują namnażanie
i różnicowanie komórek naskórka, angiogenezę, produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego czy różnicowanie fibroblastów.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

PRP ma udowodnioną skuteczność w zakresie poprawy jakości skóry i spłycania zmarszczek, jednak należy mieć świadomość, że efekty nie są natychmiastowe. Pojawiają się dopiero kilka tygodni po zabiegu, ale za to utrzymują się dłużej.

Co wyróżnia PRP od innych zabiegów?

Według wielu lekarzy zabieg z zastosowaniem PRP jest jednym z najlepiej rozpoznanych zabiegów stosowanych w medycynie anti-aging. PRP oprócz wymienionych wcześniej właściwości biostymulujących jest biokompatybilne, hemostatyczne, redukujące ból. Metoda ta jest naturalna, nie niesie ze sobą ryzyka objawów ubocznych, co jest niezmiernie istotne w czasach, kiedy wielu pacjentów ma skłonność do alergii.

Jak często powinniśmy powtarzać zabieg?

 

Program odmładzania PRP powinien być wykonany w serii trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. Już wtedy zauważamy poprawę elastyczności skóry i wypełnienie niewielkich zmarszczek.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady