Jak usunąć rysy na lakierze samochodowym?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Delikatne zarysowania na lakierze samochodu są bardzo łatwe do usunięcia. O wiele trudniej pozbyć się głębszych rys, kiedy naruszona została warstwa lakieru podkładowego. Oto wskazówki, jak postępować.

  1. Najpierw trzeba dokładnie oczyścić zarysować powierzchnię. Zabieg ten ma na celu usunięcie wszystkich cząsteczek, które mogłyby spowodować dalsze uszkodzenia. Jeśli nie ma luźnych osadów na powierzchni lakieru, należy delikatnie przetrzeć go szczoteczką lub szmatką (można namoczyć ją w wodzie z mydłem). Następnie trzeba spłukać powierzchnię czystą wodą i wytrzeć do sucha. Samochód jest gotowy do dalszych zabiegów.
  2. Drobne otarcia, powstające na zewnętrznych warstwach lakieru można w łatwy sposób usunąć za pomocą specjalnych preparatów dostępnych w sklepach motoryzacyjnych albo przy użyciu pasty polerskiej - trzeba ją nałożyć na miękką szmatkę i kolistymi ruchami rozprowadzić po rysie. Jeśli otarcie zacznie znikać, należy powtórzyć czynność, aż do uzyskania najbardziej zadowalającego efektu.
  3. Głębsze zadrapania, odsłaniające blachę samochodu wymagają nieco więcej wysiłku. Lakier musi być nałożony bezpośrednio na rysę, najlepiej przy użyciu specjalnego pistoletu. Przed przystąpieniem do lakierowania warto nałożyć pastę polerską. Lakier samochodowy nakłada się cienkimi warstwami - przed nałożeniem kolejnej należy odczekać kilka minut, a po nałożeniu ostatniej warstwy - kilka godzin. Kiedy lakier stwardnieje należy go delikatnie przeszlifować na mokro. Na wyrównaną powierzchnię należy nałożyć pastę polerską i kolistymi ruchami polerować do uzyskania jednolitego koloru. Na koniec trzeba przepolerować cały malowany element, aby pozbyć się różnic w połysku lakieru.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Seba | 2012-08-11 22:47
Niestety z głębszymi rysami to już tylko do lakiernika. Sam niedawno musiałem "odwiedzić" warszawski serwis-lakierniczy.pl aby mi zrobili kilka poprawek lakierniczych. Zakład profesjonalny, więc wszystko zrobione perfekt i teraz znaku nie ma.

Najnowsze porady