Jak wyczyścić stare reflektory samochodowe?

Poradopedia.pl  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Porysowane i mocno zabrudzone reflektory zmniejszają widoczność podczas jazdy i tym samym bezpieczeństwo na drodze. Poza tym nieestetycznie wyglądają, dlatego warto przywrócić im dawny blask. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak się tym zająć.

Reflektory samochodowe

Reflektory możesz wyczyścić na dwa sposoby:

1. Nie wyjmując lampy - musisz tylko zabezpieczyć karoserię wokół niej, aby nie zniszczyć lakieru. Do mycia reflektorów użyj miękkiej gąbki, gorącej wody i detergentu, np.: płynu do naczyń lub gotowego zestawu do regeneracji i czyszczenia lamp samochodowych (plastikowych - szklanym kloszom nie pomożesz). Na rynku jest ich całe mnóstwo, niektóre składają się z kilku środków i specjalnych szmatek. Postępuj ostrożnie, aby przez przypadek nie doprowadzić do pęknięcia reflektorów. Po dokładnym umyciu, opłucz je czystą wodą i wytrzyj do sucha. Zamiast detergentu możesz użyć pasty do zębów - nałóż ją na szczoteczkę do rąk i dokładnie umyj powierzchnię lamp. Następnie spłucz czystą wodą i wytrzyj bawełnianą szmatką.

Bardzo matowe i porysowane reflektory szlifuj za pomocą papieru ściernego, aż do uzyskania równomiernej powierzchni. 

Po usunięciu wszystkich zabrudzeń i rys, możesz zająć się polerowaniem reflektorów - użyj polerki i pasty polerskiej, a na koniec (kiedy lampy będą błyszczeć) przetrzyj je szmatką z mikrofibry.

2. Po wymontowaniu reflektora - otwórz maskę auta, ostrożnie odkręć śrubki, zdejmij klosz i odłącz elektronikę - jeśli nie potrafisz sam tego zrobić, poproś kogoś o pomoc. Po rozebraniu dokładnie wyczyść szkło reflektora od wewnątrz, a dalej postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Odnowione reflektory zamontuj ponownie na swoim miejscu. Zmatowienie oraz wypalona powierzchnia odbłyśnika, kwalifikuje go do naprawy - trwały efekt uzyskasz tylko dzięki metalizacji próżniowej wykonanej w profesjonalnym warsztacie.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Aneczka | 2018-08-10 07:44
Kurcze niby łatwe a trudne :/ a czy ktoś probował oddawać do serwisu? warto za te ceny... ?
Znalazlam polecany czesto serwis www.reflektory.autogamma.pl i mocno zastanawiam sie czy do nich nie oddać? Bede w Krk kilka dni i moglabym przy okazji w sumie :) Co myślicie, czy warto? Czekam na rady!:)
~Mietek | 2013-12-20 00:10
polecam ....

Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady