Jak zabezpieczyć pieniądze na wakacjach?

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wyjeżdżając na wakacje często zapominamy o czyhających na nas niebezpieczeństwach. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć swoje pieniądze.

Przed wyjazdem robimy porządek w portfelu - wyciągamy wszelkie legitymacje, dodatkowe karty kredytowe i wszystko to, co jest zbędne do podróży. Jeśli portfel nam zaginie, nie będziemy musieli blokować starych kart i wyrabiać nowych.

Spisujemy numery kart kredytowych oraz telefony, pod które można zgłaszać ich zaginięcie - listę przekazujemy członkowi rodziny lub zaufanemu znajomemu, z którym będziemy mogli się skontaktować w razie kradzieży portfela.

Dzielimy pieniądze i ukrywamy je w różnych miejscach - większe sumy pieniędzy i karty kredytowe chowamy głęboko w saszetce. Pieniądze przeznaczone na wydatki w ciągu dnia (obiady, pamiątki, itp.) chowamy w przedniej kieszeni.

Korzystamy z hotelowego sejfu - zanim wyjdziemy z pokoju, wszystkie dodatkowe pieniądze, a także niepotrzebne karty kredytowe i kosztowności chowamy w hotelowym sejfie.

Nosimy saszetkę na pieniądze - wybieramy taką, która najbardziej pasuje do naszego stylu, np.: saszetkę zapinaną w pasie, na ręce lub nodze albo wodoodporną saszetkę na szyję, która będzie chronić nasze pieniądze również podczas pływania. Pieniądze w niej schowane nie będą rzucać się w oczy i prowokować złodzieja. Jeśli w ciągu dnia zabraknie nam pieniędzy, będziemy mogli wyciągnąć je z saszetki - robimy to jednak bardzo dyskretnie, np.: w toalecie.

Zachowujemy szczególną ostrożność, będąc w tłumie - portfel trzymamy zawsze blisko siebie, a jeśli kupujemy coś w miejscu o dużym natężeniu ruchu turystycznego upewniamy się, że sprzedawca wydał nam resztę lub oddał kartę kredytową.

Przed udaniem się na wypoczynek rozważamy wyrobienie karty podróżnej - to nowa wersja klasycznego czeku podróżnego. Jest zabezpieczona numerem PIN, co jeszcze bardziej podnosi bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Przed wyjazdem sami zasilamy ją na określoną kwotę.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady