Jak zarezerwować bilet lotniczy?

Kamil_Deresz  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Bilety na lot możemy rejestrować na 2 sposoby: przez internet i telefon.

 

Rezerwacja online

To łatwy i przede wszystkim szybki sposób na rezerwację. Gdy trafimy na wyszukiwarkę trzeba podać miejsce, z którego chcemy lecieć, a także miejsce, gdzie chcemy wylądować. Najczęściej te 2 pola są opisane słowami „Skąd” oraz „Dokąd”.

Potem musimy wybrać, czy chcemy lecieć w obie strony, czy tylko w jedną. Następnie zaznaczamy datę wylotu i (ewentualnie) powrotu. Daty najczęściej wybiera się na wygodnych kalendarzach. Większość wyszukiwarek oferuje również opcję wyszukiwania lotów do dwóch dni wcześniej lub później. Jeśli ją zaznaczymy, to w momencie nie znalezienia interesującego nas lotu danego dnia, pokazane zostaną wyniki z dni sąsiadujących.

Wszystkie wyniki wyświetlone po naciśnięciu przycisku „szukaj” będzie zawierała również informacje o porcie lotniczym, z którego wylecimy, a także do jakiego przylecimy. Pozostałe informacje to: liczba ewentualnych przesiadek, ile czasu trwa przesiadka oraz oczywiście cena za bilet.

Gdy znajdziemy interesującą pozycję i klikniemy przycisk rezerwacji, zostaniemy przeniesieni na ekran danej podróży. Uzupełniamy na nim dane wszystkich pasażerów lotu: ich liczbę, tytuły, imiona i nazwiska oraz daty urodzenia). Na koniec do wyboru pozostanie jeszcze preferowana forma płatności. Dodatkowymi opcjami są jeszcze ubezpieczenia podróży.

 

Rezerwacja telefoniczna

Po wybraniu numeru telefonicznego do rezerwacji, zostaniemy połączeni z jednym z konsultantów do spraw sprzedaży. Trzeba będzie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących pożądanego kierunku lotu, preferowanej daty wylotu, ilości pasażerów, a także wysłucha naszych preferencji dotyczących lotu, a następnie przedstawi wyniki wyszukiwania lotu.

Podobnie jak w przypadku rezerwacji telefonicznej, trzeba będzie podać konsultantowi dane pasażerów: imiona i nazwiska, daty urodzin. Płatnik będzie również musiał podać adres e-mail oraz numer telefonu.

Po kilku minutach na wskazany adres przyjdzie potwierdzenie dokonania rezerwacji, zawierające również dane dla płatnika, które umożliwią weryfikację danych (najważniejsze są imiona i nazwiska oraz terminy podróży).

Jeżeli chodzi i metody płatności, to standardowo dostępne są przelew bankowy oraz karta kredytowa. Jeżeli wybierzemy drugą opcję, transakcja dokonywana jest natychmiast, a klient od razu dostaje na skrzynkę pocztową potwierdzenie zapłaty oraz elektroniczny bilet.

Polecane strony

Loty krajowe
Serwis poświęcony podróżom lotniczym.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady