Z bagażem za pan brat!

Outletszop  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kluczem do komfortowej podróży jest wybór odpowiedniej walizki. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu powinien być cel wyjazdu oraz sposób, w jaki chcesz podróżować.

 

Lot samolotem

Decydując się na samolot weź pod uwagę, że Twój bagaż nie zawsze będziesz mieć pod ręką. Warto więc pomyśleć o trwałej i odpornej na uszkodzenia walizce. Jej rozmiar ma znaczenie, jeśli chcesz uniknąć dopłaty bagażowej. Lotniska indywidualnie decydują o tym, jakie są maksymalne parametry. Przeważnie bagaż rejestrowy to około 20 -23 kg i rozmiar do 158 cm (wysokość + długość + szerokość). Lekka i pojemna walizka będzie idealna dla tych, którzy wybierają się gdzieś na dłużej. Przydać może się też model zabezpieczony zamkiem czy kłódką. Ważnym elementem są paski zamocowane wewnątrz. Spakowaną zawartość można przypiąć tak aby była bezpieczna. Unikniesz w ten sposób pogniecionych ubrań, a delikatnych rzeczy nie narazisz na zniszczenie. Dodatkowym ułatwieniem będzie wyciągana rączka oraz kółka. Przy dużym ciężarze nie musisz prosić o pomoc strongmana :-) Po prostu prowadzisz swój bagaż wygodnie na kółkach.

 

Pociąg lub autokar

Jeśli wybierasz pociąg możesz postawić na lekką, materiałową walizkę, która zmieści się w przedziale. Taki model może się też przydać w samolocie, w formie bagażu podręcznego. Często uzupełniane są w małe kółka oraz teleskopową rączkę. To dobre rozwiązanie na krótszy wyjazd, kiedy nie musisz spakować zbyt wielu rzeczy. Dobrze jednak aby torba była dodatkowo usztywniana, tak by chronić jej zawartość. Jeśli planujesz przewozić duże ciężary lepsza będzie walizka na kółkach.

 

Piesze wędrówki i wycieczki rowerowe

Wybierasz się w podróż rowerem lub pieszo? Postaw na pojemny plecak. Będzie Ci wygodnie i zawsze możesz mieć go przy sobie. To bardzo dobry wariant dla aktywnych. Dodatkowe przegrody na butelkę wody, pasy, za pomocą których można przypiąć namiot czy wodoodporne dno zapewnią komfort w każdej sytuacji. Praktyczne są plecaki z dużą ilością kieszeni, które zwiększają ich pojemność. Dostępne są też plecaki z pasem biodrowym, który jest bardzo pomocny w przypadku przenoszenia większych ciężarów. Koniecznie weź pod uwagę, co dokładnie musisz ze sobą zabrać. 

Jeśli chcesz wziąć ze sobą śpiwór, wyżywienie, mapy i odzież warto pomyśleć o większym rozmiarze, np. 50l. Duże plecaki są idealne na kilkudniowy wypad pod namiot. Zmieścisz do nich wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Dobrze jednak, by taki plecak był wyposażony w dodatkowy pas mocowany na klatce piersiowej i stelaż. W przeciwnym wypadku będzie Ci niewygodnie i szybko zmęczysz się marszem.

 

Zwiedzanie

Dobrym rozwiązaniem, by wszystkie ważne rzeczy, takie jak pieniądze, telefon czy dokumenty mieć blisko siebie jest saszetka biodrowa.

Nie musisz wszędzie nosić ze sobą dużego plecaka czy niewygodnej torby na ramię. Po prostu przypinasz taką nerkę do pasa i zawsze masz przy sobie. Dostępne są różne rozmiary. Wybór powinien być uzależniony od tego, co chcesz do takiej saszetki zmieścić. Dla tych, którzy lubią kupować małe pamiątki w czasie zwiedzania lepsza będzie nieco większa. Jeśli jednak nie lubisz nosić ze sobą zbyt wielu rzeczy, a duży portfel Cię drażni wybierz saszetkę mniejszą, ale wyposażoną w dużo kieszonek, w których spokojnie zmieścisz pieniądze, telefon, paczkę chusteczek higienicznych i plaster.

 

Wybór właściwej walizki, plecaka czy torby zależy od wielu czynników. Kiedy już uporasz się z decyzją co, gdzie i jak chcesz zabrać możesz też pomyśleć o wyglądzie danego modelu. Na szczęście producenci proponują nam produkty nie tylko praktyczne, ale i cieszące oko. Szukać warto w sprawdzonych sklepach, proponujących produkty trwałe i na każdą kieszeń.

 

Udanych wojaży!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady